Serj Tankian na płycie polsko-brazylijskiego zespołu. Muzyk zaśpiewał w dwóch antywojennych utworach

03.02.2021 15:04
Serj Tankian Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Serj Tankian z System of a Down pojawił się na płycie grupy BITT. To polsko-brazylijski skład, który stara się szerzyć antywojenne treści. 

BITT to hip-hopowa grupa, która powstała w 2013 roku w Kurdybie. Założył ją Wiktor Smutek, Elton Ribeiro i Carlos Luiz. Polsko-brazylijski projekt tworzą muzycy, którzy jednocześnie są performerami i walczą o zwiększenie świadomości społecznej na temat skutków wojen.

Muzycy wydali do tej pory dwa albumy - "Soundtrack" oraz "The Best Of". Na ostatnim z nich pojawił się wyjątkowy gość, wokalista System of a Down.

Serj Tankian wystąpił na płycie polsko-brazylijskiego zespołu BITT

Zespół BITT i Serja Tankiana połączyło wspólne spojrzenie na konflikty zbrojne. System of a Down swoje ostatnie muzyczne i społeczne działania wykorzystuje do zwrócenia uwagi świata na wojnę i sytuację ludności w Republice Górskiego Karbachu. Do akcji postanowiła włączyć się także grupa BITT.

Polecamy

Muzycy nagrali wspólnie dwa protest songi. W obu utworach przy akompaniamencie brazylijskich instrumentów usłyszymy wokalistę SOAD, Serja Tankiana.

Pierwszą z nich jest kompozycja "System of This World". Jak oświadczają członkowie BITT:

Utwór zwraca uwagę na zjawisko wojny, które jest wciąż obecne we współczesnym świecie. Chcemy w ten sposób wesprzeć w walce o wolność i prawa człowieka artystów z SOAD i ludność Górskiego Karabachu.

Piosenkę utrzymaną w mocno rockowej stylistyce znajdziecie poniżej:

Drugi kawałek to "Favelas", który z kolei zwraca uwagę na problem przemocy, biedy i wykluczenia społecznego w różnych częściach świata, w tym w brazylijskich dzielnicach biedy. W nim również słyszymy wokal Serja, jednak w nieco spokojniejszej, akustycznej aranżacji.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.