Serj Tankian pokazał klip do utworu z filmu „1915”

Aleksandra Degórska
22.04.2016 13:19
Serj Tankian pokazał klip do utworu z filmu „1915” Fot. Sputnik / East News

Muzyk odpowiedzialny jest za stworzenie ścieżki dźwiękowej do obrazu dotyczącego ludobójstwa Ormian. Jak prezentuje się teledysk do kompozycji „Ari Im Sokhag”?

System of a Down ma na swoim koncie wiele akcji, które miały uświadomić ludzi na temat ludobójstwa Ormian w czasie I wojny światowej w 1915 roku. 

Z okazji setnej rocznicy tego tragicznego wydarzenia zespół wybrał się w trasę koncertową Wake Up The Souls, zaś Serj Tankian zaangażował się w tworzenie filmu „1915”. Muzyk skomponował ścieżkę dźwiękową do tego obrazu, natomiast za reżyserię odpowiedzialni są Garin Hovannisian oraz Alec Mouhibian. 

Film pojawił się w kwietniu 2015 roku, jednak soundtrack ujrzał światło dzienne dopiero 22 kwietnia 2016.

Jednym z utworów, które ukazały się na tym wydawnictwie, jest kompozycja „Ari Im Sokhag”. W utworze swojego głosu użyczyła Larisa Ryan.

Muzyk w jednym z wywiadów przyznał, że komponowanie muzyki filmowej bardzo go wciągnęło:

Soundtrack „1915” jest pierwszą ścieżką dźwiękową, którą stworzyłem w całości. W tym roku na festiwalach pojawi się „ The Last Inhabitant”, przy którym również pracowałem. Naprawdę uwielbiam komponować muzykę na potrzeby orkiestry. Oczywiście nadal tworzę rockowy repertuar tu i ówdzie, ale obecnie większość czasu poświęcam na tworzenie bardziej klasycznych utworów.

Jak Serj Tankian komponuję taką muzykę? Wszystko zaczyna się od gruntownego przeczytania scenariusza filmu:

Jak już zapoznam się z fabułą zazwyczaj mam kilka muzycznych pomysłów i zaczynam grać je na pianinie. Najczęściej są to dziwne i orientacyjne zarysy. Następnie dyskutuje z reżyserem, by się dowiedzieć jaki rodzaj muzyki proponuje - rock, klasykę czy elektronikę. Potem pochłania mnie praca, tworząc bazuję na narracji, emocjach, geografii miejsca itd.

Na płycie z soundtrackiem znalazły się oczywiście utwory, które pojawiły się w filmie, jak również 4 bonusowe numery, włącznie z „100 Years” współtworzoną z kompozytorem Johnem Psathasem.

Jak Wam się podoba utwór „Ari Im Sokhag”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.