Serj Tankian z SOAD i Tom Morello z RATM wykonali wspólnie postpunkowy klasyk

08.01.2021 11:26
Serj Tankian Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Muzycy System of a Down i Rage Against The Machine połączyli siły i nagrali wspólnie cover postpunkowców z Gang of Four. Posłuchaj efektu ich współpracy.

1 stycznia 2020 roku zmarł Andy Gill, brytyjski muzyk i producent. Był również gitarzystą w grupie Gang of Four założonej w 1976 roku. Pomagał przy tworzeniu albumów kultowych zespołów takich jak Red Hot Chili Peppers, Killing Joke czy The Jesus Lizard.

Serj Tankian i Tom Morello nagrali cover Gang of Four

W związku z rocznicą śmierci artysty zostanie wydany specjalny dwupłytowy album z coverami jego kompozycji. W inicjatywę włączył się między innymi frontman System of a Down - Serj Tankian oraz Tom Morello z Rage Against The Machine.

Polecamy

Muzycy połączyli siły i wykonali wspólnie cover Gang Of Four - "Natural's Not in It". Utwór pochodzi z debiutanckiego albumu grupy "Entertainment!" wydanego w 1979 roku.

Tom Morello cytowany przez SPIN, opowiedział o wpływie Gilla na jego twórczość.

Andy Gill był jednym z nielicznych artystów w historii, którzy zmienili sposób grania na gitarach. Gang of Four był prowokujący i całkowicie przełomowy z niepokojącą i wysublimowaną grą Andy'ego na pierwszym planie. Jego gra miała na mnie ogromny wpływ.

Serj Tankian dodał:

To była prawdziwa przyjemność pracować nad tym utworem z Tomem i jednocześnie uhonorować Andy'ego i Gang of Four.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.