Serj z System of a Down zaśpiewał utwór z "Gry o Tron"

Joanna Chojnacka
22.05.2019 11:09
Serj Tankian|undefined Fot. SPUTNIK/EAST NEWS

W oficjalnym soundtracku 8. sezonu "Gry o Tron" pojawiły się 32 utwory. Kompozycję "The Rains Of Castermere" wykonał Serj Tankian z System of a Down.

Fani System of a Down czekają na nowy album już od 14 lat. Wokalista grupy Serj Tankian przyznał, że brak nowego materiału i następcy "Hypnotize" to jego wina. I chociaż muzyk kontynuuje karierę solową to wielokrotnie podkreśla, że jest już nieco zmęczony śpiewaniem. Mimo to artysta zdecydował się nagrać jeden z 32 utworów do ścieżki dźwiękowej serialu "Gra o Tron".

Przeczytaj także

Serj zaśpiewał "The Rains of Castamere" z "Gry o Tron"

Oficjalny soundtrack ósmego sezonu "Gry o Tron" jest już dostępny. Wśród 32 utworów znalazł się także niezwykle potężny "The Rains Of Castermere" z udziałem Serja Tankiana z System of a Down. Kompozycję stworzył Ramin Djawadi i opowiada ona o wojnie w mieście Castamere. 

Autorem tekstu piosenki jest twórca książek z serii "Pieśń lodu i ognia", George R.R. Martin. W serialu kompozycja "The Rains of Castamere" pojawiła się wielokrotnie w różnych wersjach. Poza Serjem Tankianem wykonał ją też zespół The National oraz Sigur Rós.

Zobacz też: Gwiazdy "Gry o tron" pożegnały się z serialem HBO 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.