Slash wykonał „Ace of Spades” w hołdzie Lemmy'emu

Jakub Gańko
02.01.2016 12:06
Slash wykonał „Ace of Spades” w hołdzie Lemmy'emu Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl + Alejandro Páez, CC BY 2.0

Gitarzysta pożegnał 2015 rok, wykonując przebój Motorhead w trakcie koncertu w Las Vegas. Zobaczcie wideo z występu grupy Slash & the Conspirators.

Rockowa scena jest wciąż pogrążona w smutku po śmierci Lemmy'ego Kilmistera. Najważniejsi artyści wciąż wspominają lidera Motorhead i dają świadectwo tego, jak wielki wpływ na ich twórczość miała muzyka tego zespołu. Oprócz deklaracji w wywiadach, pojawia się coraz więcej coverów.

Jeden z hołdów tego typu złożył Slash wraz z Mylesem Kennedym i grupą The Conspirators. W trakcie koncertu 31 grudnia 2015 roku na scenie House of Blues wykonał klasyczny utwór „Ace of Spades” z repertuaru Motorhead. Nagranie z tym coverem obejrzycie poniżej:

Gitarzysta był od lat w dobrej komitywie z Lemmym. Na płycie „Slash” z 2010 roku znalazł się utwór „Doctor Alibi”, w którym gościnnie wystąpił Kilmister. Kawałek został oparty na autentycznej historii, kiedy pewien lekarz nakazał basiście porzucić imprezowy tryb życia. Inny jednak przekonał go, że musi go kontynuować. Muzycy wykonali razem ten utwór na żywo po raz ostatni w sierpniu 2012 roku.

Slash z kolei pojawił się w dwóch utworach na albumie „March or Die” Motorhead. Gitarzysta przyznaje, że Lemmy zawsze był dla niego idolem i od najmłodszych lat chciał bić mu pokłony. Muzyk jest bardzo wdzięczny, że miał okazję nie tylko współpracować, lecz także zaprzyjaźnić się ze swoim bohaterem.

Lemmy był jednym z tych gości, którzy potrafią być bardzo nieustępliwi, jeśli tego chcą. Ale generalnie był bardzo uprzejmym facetem. Wydawał mi się nieco onieśmielający, lecz zawsze był dla mnie miły.

Slash pożegnał swojego przyjaciela na Instagramie, przyznając, że był on personifikacją rock'n'rolla i jego ideałów.

Rockmani oddają cześć Lemmy'emu

Hołd zmarłemu muzykowi złożył też Alice Cooper, występujący tego samego dnia na Hawajach. Do jego zespołu dołączył gitarzysta Iron Maiden, Dave Murray. Muzycy również wykonali „Ace of Spades”, co zostało zarejestrowane przez publiczność.

Za ten sam utwór wzięli się też muzycy The Paul Green Rock Academy. 30 grudnia 2015 roku wykonali go z gościnnym udziałem Scotta Iana z Anthrax.

Który cover „Ace of Spades” podoba Wam się najbardziej?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.