Slayer ujawnił fragment nowej płyty

Urszula Drabińska
17.04.2015 13:10
Slayer ujawnił fragment nowej płyty Fot. Kerry King podczas trasy po Europie 2014, Reporter / East News

W sieci pojawił się utwór „When the Stillness Comes” z następcy albumu „World Painted Blood” z 2009 roku. Sprawdźcie, w jakiej formie jest Slayer!

Nowa płyta Slayera jest już gotowa! Zespół podzielił się właśnie pierwszym utworem, który się na niej znajdzie. Gitarzysta Kerry King zdradza, jak powstał.

Byliśmy w trasie po Europie i jechaliśmy trzy godziny jakimś pieprzonym małym vanem, siedziałem załamany na tylnym siedzeniu, nic mnie nie interesowało. Zacząłem spisywać nienawistne myśli. Utwór opowiada o kolesiu, który budzi się na miejscu zbrodni i zdaje sobie sprawę, że to on wszystkich zabił. Jest naprawdę cool.

„When the Stillness Comes” ukaże się na 7-calowej, malowanej płycie winylowej 18 kwietnia 2015 roku z okazji Record Store Day. Na drugiej stronie krążka znajdzie się zarejestrowany podczas festiwalu Wacken Open Air w 2014 roku utwór „Black Magic” z debiutu „Show No Mercy”. Płyt będzie tylko 5 tysięcy.

Zbliżający się wielkimi krokami nowy album Slayera będzie pierwszym nagranym bez zmarłego w 2013 roku Jeffa Hannemana (lecz znajdzie się na nim jedna jego kompozycja). Zamiast niego na gitarze gra obecnie Gary Holt z zespołu Exodus. Od poprzedniego wydawnictwa nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie zespołu: Dave’a Lombardo na perkusji zastąpił Paul Bostaph. Mimo to Kerry King nie czuje tremy przed premierą.

Wiem, że znajdą się ludzie z negatywnym nastawieniem. Wiem, że istnieją ludzie, którzy chcą, byśmy ponieśli porażkę, bo tyle rzeczy zmieniło się w ciągu ostatnich sześciu lat. Jestem na to przygotowany, bo wiem, że ludzie stają się upośledzeni, kiedy włączają Internet. Ogólnie jednak stworzyliśmy dobry produkt. Jestem z niego dumny.

Nowe wydawnictwo Slayera ukaże się pod koniec lata lub jesienią 2015 roku. Nie znamy jeszcze jego tytułu.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.