Slipknot po raz pierwszy zagrał na żywo „Skeptic” i „I Am Hated”

Aleksandra Degórska
21.01.2016 15:07
Slipknot po raz pierwszy zagrał na żywo „Skeptic” i „I Am Hated” Fot. Kobaru

Kapela postanowiła zrobić niespodziankę dla swoich wielbicieli. Jak brzmią te utwory w wersji koncertowej?

Zespół podczas swojego występu w Helsinkach sprawił fanom nie lada frajdę. W czasie koncertu w Hartwall Arena, który rozpoczyna europejską trasę, Slipknot zagrał po raz pierwszy dwa numery, które wcześniej nie zostały wykonane na żywo.

Mowa o „Skeptic” oraz „I Am Hated”. Pierwszy z nich pochodzi z ostatniego krążka kapeli zatytułowanego „.5: The Gray Chapter”, który sprzedał się w 132 000 nakładzie w Stanach Zjednoczonych w pierwszym tygodniu i zajął pierwszą pozycję w liście Billboard 200.

Posłuchajcie, jak „Skeptic” zabrzmiał na żywo:

Numer został poświęcony basiście Paulowi Grayowi, który zmarł w 2010 roku. Corey Taylor tak opisał swojego kolegę z zespołu:

Ten numer jest definitywnie o basiście - o tym, jaką niesamowitą osobowością był Paul i jego miłość nie tylko do muzyki, ale do zespołu. Nazwa „Skeptic” odnosi się do faktu, że gdy wszyscy byli przybici i negatywnie nastawieni, albo gdy czuli, że nic się nie uda, on byłby facetem, który podchodził sceptycznie do wszystkiego. Powiedziałby: „Pieprzyć to! Zrobimy to i uda się nam rewelacyjnie.”

Drugi utwór, który został wykonany po raz pierwszy na żywo, to „I Am Hated”. Pochodzi z albumu zatytułowanego Iowa promowanego przez single „Left Behind” i „My Plague”. Numer „I Am Hated” pojawił się w filmie „Rollerball” w 2002 roku.

Sprawdźcie, jak brzmi ten kawałek na żywo:

Jakie jeszcze utwory wykonał zespół tego wieczoru w Helsinkach?

Tracklista:

 1. The Negative One
 2. Disasterpiece
 3. Eyeless
 4. Skeptic
 5. I Am Hated
 6. Killpop
 7. Dead Memories
 8. Everything Ends
 9. Psychosocial
 10. Wait and Bleed
 11. Duality
 12. The Devil in I
 13. Metabolic
 14. (sic)

Bis:

 1. Surfacing
 2. Left Behind
 3. Spit It Out

Zespół zagrał obie kompozycje również podczas kolejnego koncertu w ramach tej trasy, który odbył się w Göteborgu w Szwecji.

Tymczasem Slipknot zdobył dwie nominacje do nagród Grammy 2016 za utwór „Custer” oraz za Najlepszy album rockowy - „.5: The Gray Chapter”. Corey Taylor za bardzo nie przejmuje się tym, czy jego zespół wygra, bo nagroda nie stanowi dla niego żadnej wartości. Na przestrzeni lat kapela była wielokrotnie nominowana do statuetki, ale w konsekwencji na swoim koncie ma tylko jedną.

Jak oceniacie „Skeptic” oraz „I Am Hated” na żywo?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.