Słuchasz rocka? Będziesz przegrywać w planszówkach

Aleksandra Degórska
14.12.2016 13:16
Słuchasz rocka? Będziesz przegrywać w planszówkach Fot. East News

Naukowcom naprawdę się nie nudzi. Tym razem wykazali, że mężczyźni będą mieć problemy z koncentracją podczas gier planszowych, gdy tylko usłyszą AC/DC a nie Mozarta. Zdziwieni?

Londyński Imperial College i The Royal College of Music odkryli, że faceci powinni omijać muzykę rockową, jeśli chcą wygrać w grach planszowych. Są oni bowiem bardziej roztargnieni i robią więcej błędów w porównaniu do osób, które słuchały muzykę klasyczną.

Te wyniki zostały opublikowane w Medical Journal of Australia. W badaniach wzięło udział 352 osoby podczas Imperial Festival. Grały one w Operację, która sprawdza zdolności motoryczne, bowiem gracze muszą używać pęsety, aby wyciągnąć elementy z ciała pacjenta.
Naukowcy udowodnili, że faceci nie powinni słuchać szczególnie AC/DC, bo przez tę muzykę mieli wolniejsze ruchy i robili więcej błędów. Jednocześnie, Ci którzy wybierali Mozarta wypadali znacznie lepiej.

Natomiast muzyka rockowa w żaden sposób nie wpłynęła na wyniki kobiet. Okazuje się bowiem, że tego typu brzmienia powodują większy stres u mężczyzn niż u płci przeciwnej, przez co wpływa to negatywnie na koncentrację facetów.

Doktor Daisy Fancourt, która jest odpowiedzialna za ten eksperyment, tak odniosła się do opublikowanych wyników:

Chociaż to badanie było przeprowadzone w naszym wolnym czasie jest to część szerszych badań dotyczących wpływu muzyki na efektywność działania - szczególnie w sytuacjach związanych z medycyną jak chociażby sala operacyjna. Jedną ze spraw, które będziemy brać pod lupę jest sposób, jak można polepszyć występy w różnych miejscach.

Chcecie więcej badań dotyczących muzyki? Otóż całkiem niedawno naukowcy wykryli, że artyści są bardziej narażeni na depresję. W sumie nie ma się czemu dziwić, bo sytuacja na rynku muzycznym jest dosyć trudna, a nie każdemu udaje się odnosić takie sukcesy, jak Metallica.

Co więcej naukowcy stworzyli listę 20 najbardziej uzależniających utworów i wyjaśnili dlaczego tak się dzieje, przy czym zwycięzcą okazał się zespół Queen. Przebadano również festiwalowiczów, aby dowiedzieć się na których imprezach uprawiają najczęściej seks.

A Wy czego słuchacie grając w planszówki?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.