"Sound of Silence" zagrany na Fletni Pana. Zobacz to niesamowite wykonanie [WIDEO]

08.07.2019 13:50
Sound of Silence cover|undefined Fot. . kadr z wideo The Sound of Silence - Sonidos del Silencio Panflute and quenacho - Wuauquikuna

"Sound of Silence" z repertuaru Simon i Garfunkel to utwór, który często jest coverowany. Fani kojarzą również wersję tej piosenki w wykonaniu Disturbed. Tym razem opublikowano cover, którego nikt się chyba nie spodziewał...

Zespoły bardzo często podejmują się próby wykonania piosenki "Sound of Silence". W serwisie YouTube aż roi się od różnych wersji tego utworu. Można tam odnaleźć metalowe covery akustyczne, a nawet elektroniczne. Tym razem duet z zespół Wuauquikuna postanowił wziąć ten numer na warsztat.

"Sound of Silence" zagrane na Fletni Pana

Jeśli zastanawiacie się, co to Fletnia Pana, śpieszymy z odpowiedzią. Ten instrument składa się z drewnianych piszczałek, które są ułożone w jednym lub dwóch rzędach. Jak wydobyć z tego dźwięk? Należy dmuchać w krawędzie otworów piszczałek. Jak zatem prezentuje się "Sound of Silence" na Fletni?

Przeczytaj także

Luis i Fabian Salazar to bracia, którzy wspólnie grają w zespole Wuauquikuna. Słuchacze nie kryją zachwytu nad tym wykonaniem. Internauci komentują:

Boże, kocham, kiedy algorytm YouTube'a zrobi coś dobrego... Niesamowite wykonanie

YouTube to zarekomendował, polubiłem to zanim odsłuchałem. Najlepsza propozycja!

"Sound of Silence" został wydany 17 stycznia 1966 roku. Utwór znalazł się na drugim albumie zespołu zatytułowanym "The Sounds Of Silence”. Numer został wykorzystany w wielu filmach, a w 2016 popularna grupa Disturbed nagrała cover tej piosenki. Wykonanie okazało się wielkim hitem. Utwór ma ponad 538 milionów wyświetleń na YouTubie.

Zobacz także: Cover "Sound of Silence" po polsku

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.