Soundgarden wróci na scenę. Zaśpiewa z nimi Dave Grohl?

Joanna Chojnacka
30.11.2018 15:22
Dave Grohl|undefined Fot. AP/EAST NEWS

Soundgarden zagra na koncercie poświęconym pamięci Chrisa Cornella. Rozpoczęły się spekulacje, kto dołączy do zespołu na wokalu.

16 stycznia 2019 odbędzie się specjalny koncert poświęcony Chrisowi Cornellowi. Na "I Am The Highway: A Tribute To Chris Cornell" w Los Angeles zagrają światowe gwiazdy, przyjaciele zmarłego w maju 2017 roku muzyka. Dochód ze sprzedaży biletów na to wyjątkowe wydarzenie zostanie w całości przekazany fundacji pomagającej ludziom cierpiącym na genetyczną chorobę skóry, polegającą na pęcherzowym oddzielaniu się naskórka.

Soundgarden wróci na scenę z Davem Grohlem?

Wśród muzyków, którzy pojawią się na scenie w Los Angeles wymienia się członków Audioslave, Temple Of The Dog i Soundgarden. Kim Thayil, gitarzysta ostatniego z zespołów potwierdził w wywiadzie z "Kerrang", że fani mogą liczyć na reunion kapeli. Zdradził także, że wówczas na scenie obok niego, basisty Bena Shepherda i Matta Camerona będą mogli zobaczyć któregoś z zaproszonych gości na wokalu.

Podejrzenia padły na Dave'a Grohla, który zagra na koncercie razem z Foo Fighters. W roli gwiazdy wieczoru pojawi się tam również Metallica. James Hetfield towarzyszył z kolei na scenie grunge'owej grupie Alice In Chains w 2006 roku, co również stawia go w gronie podejrzanych. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.