Spotify chce wprowadzić opcję blokowania artystów, których nie lubimy

Aleksandra Degórska
22.01.2019 13:09
Spotify|undefined Fot. shutterstock.com

W końcu skończy się problem związany z muzykami, których nie lubimy i nie chcemy słuchać na Spotify.

Znacie ten problem - słuchacie fajnej playlisty na Spotify, a tu nagle pojawia się artysta, którego bardzo nie lubicie? Cały czar pryska i od razu psuje się humor. Oczywiście można przeskakiwać na kolejny utwór, ale to nie zawsze rozwiązuje problemu.

Spotify testuje opcję blokowania artystów

Wkrótce jednak może to się zmienić - jak podaje portal The Verge, Spotify właśnie testuje opcję na aplikacji na iOS, która pozwoli nam wyciszyć artystę. Dzięki temu nie usłyszymy już żadnej piosenki muzyka na playlistach, radiach czy listach np. "Odkryj w tym tygodniu". Wystarczy przy utworze muzyka, który nam się nie podoba, wybrać opcję Nie odtwarzaj tego wykonawcy. Na razie nie wiadomo, kiedy opcja wyciszania muzyków wejdzie w życie.

>>Spotify podsumował 2018 rok: Których artystów słuchano najchętniej na świecie?<<

Użytkownicy Spotify już dawno proponowali wprowadzenie takiego rozwiązania. Pomysł opcji pojawił się jeszcze w 2017 roku, ale Spotify dopiero teraz postanowiło zająć się tematem. Możliwe, że miała na to wpływ sytuacja związana z R. Kellym, który oskarżany jest o molestowanie i przejawy agresji. Wiele osób postanowiło zbojkotować twórczość muzyka, a akcja doczekała się własnego hasztagu #MuteRKelly.

Nowe opcje na Spotify

Serwis streamingowy stara się wprowadzać co rusz nowe opcje dla użytkowników. Spotify wpadło na pomysł, żeby stworzyć playlisty w oparciu o nasze DNA. Co więcej serwis testuje opcję Co nowego? Jak sama nazwa wskazuje, Spotify będzie nam pokazywać, jakie nowe nagrania wydali artyści, których słuchamy.

Inną nowością na Spotify jest możliwość wgrywania utworów przez niezależnych muzyków bezpośrednio na platformę, bez potrzeby kontaktowania się z wytwórniami, co jest sporym udogodnieniem dla artystów. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.