Sting przebrany za Constantine'a świętuje 30. urodziny komiksów „Hellblazer”

Kamil Kacperski
19.06.2018 14:45
Sting przebrany za Constantine'a świętuje 30. urodziny komiksów „Hellblazer” Fot. FaceToFace/REPORTER/ materiały prasowe

Znany brytyjski muzyk promuje specjalną, urodzinową wersję komiksu „Hellblazer”, czyli solowego debiutu Johna Constantine'a, który wcześniej pełnił rolę pomocnika Swamp Thinga.

W specjalnym wideo, Sting ogłasza, że napisze przedmowę do specjalnego wydania komiksu „Constantine, Hellblazer: 30th Anniversary Celebration” wydanego z okazji 30. urodzin solowego debiutu Johna Constantina. Muzyk skupi się w swoim tekście na Golden Boy'u, czyli Constantinie z innego uniwersum i opowie o jego relacji z okultystycznym detektywem na przestrzeni lat.

Powyższy filmik został przygotowany podczas przygotowań do trasy 44/876, którą Sting zagra z Shaggym. Twórcy chcieli, aby muzyk jak najbardziej pokazał podobieństwo między sobą a Constantinem. Z tej okazji przywdział nawet ikoniczny prochowiec demonologa. Dlaczego Sting? Bo to właśnie on był inspiracją twórców podczas projektowania postaci mistrza mrocznych sztuk z Liverpoolu:

Constantine jak Sting

Pierwszą serię komiksów o Johnie Constantinie napisał sam Alan Moore, który kilka lat wcześniej przedstawił światu „Watchmen”. Od debiutu, Constantine szybko stał się bardzo popularną ikoną popkultury. Demonolog, egzorcysta i mistrz mrocznych sztuk stał się bohaterem wydawcy Vertigo, a jego solowe dokonania osiągnęły największy sukces komercyjny podlegającego pod DC wydawcy.

Specjalne wydanie szykowane z okazji 30. urodzin komiksowego Constantine będzie opowiadało o historii komiksów „Hellblazer”. Za 4 jednostronicowe eseje odpowie Rich Handley. Oprócz tego, w tytule pojawi się kompletna oś czasu opowiadająca o życiu Constantina, a także 3 historie, które pojawiły się w komiksach „John Constantine: Hellblazer”, a konkretnie w zeszytach #1, 2 i 4. Swoimi wspomnieniami podzielą się Alan Moore, Neil Gaiman, Garth Ennis, Brian Azzarello, Paul Jenkins, czy Jamie Delano. Opowiedzą o najbardziej przełomowych wydaniach o Constantinie - „Hellblazerze” #11, 27, 41, 63, czy 120, a także oficjalnym debiucie Constantina, który odbył się w „Saga of The Swamp Thing” #37.

Specjalna kolekcja „John Constantine, Hellblazer: 30th Anniversary Celebration” będzie już dostępna w sprzedaży 30 października 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.