Sting nagrał ze Shaggym singiel „Don't Make Me Wait”

Maciej Koprowicz
24.01.2018 14:18
Sting nagrał ze Shaggym singiel „Don't Make Me Wait” Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, Larry Marano/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Englishman in New York zakumplował się z Mista Lova Lova. Co z tego wynikło? Bardzo letni kawałek w środku zimy.

Sting to jeden z najpopularniejszych wykonawców w historii rocka, ale trzeba przyznać, że rock to tylko jedna z muzycznych działek, jaką uprawia ten angielski wokalista i basista. Jako solista prezentuje wysmakowaną muzykę z pogranicza rocka i popu, ale w swojej bogatej karierze ma także epizody chociażby z jazzem i muzyką renesansową. Tym razem postanowił odlecieć w stronę Jamajki.

O tym, że Sting jest fanem karaibskich rytmów wie każdy fan The Police – takie utwory, jak „Roxanne”, „So Lonely” „Walking On The Moon” i „Bring On The Night” zdradzają wyraźne wpływy reggae, dubu czy ska. W tym kontekście przestaje dziwić współpraca Gordona Sumnera z jamajskim wokalistą Shaggym, wielką gwiazdą ragga i dancehall, znanego z takich hitów, jak „Boombastic”, „Oh Carolina”, „Angel” i „Feel The Rush”.

Jej efektem będzie wspólny album tych dwóch słynnych muzyków. Według „Rolling Stone” nie będzie on zawierał wyłącznie utworów reggae, choć jamajski klimat będzie mocno wyczuwalny. Wśród instrumentalistów, którzy wzięli udział w sesji są wieloletni gitarzysta Stinga, Dominic Miller i słynny reggae’owy basista Robbie Shakespeare. Już teraz możemy posłuchać próbki współpracy Shaggy’ego i byłego szefa The Police, singla „Don’t Make Me Wait”:

Nie znamy jeszcze tytułu całego albumu - wiadomo tylko, że ukaże się 20 kwietnia 2018. Jak Wam się podoba jego przedsmak?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.