Świąteczne hity Mariah Carey i Wham! po śląsku w wykonaniu zespołu Frele

Maciej Koprowicz
18.12.2017 13:49
Świąteczne hity Mariah Carey i Wham! po śląsku w wykonaniu zespołu Frele Fot. kadr z wideo

Trzy śpiewające w gwarze Ślązaczki przedstawiają wigilijne przygody karpia Bogdana.

Zespół Frele zdobył dużą popularność w internecie swoimi dowcipnymi coverami polskich i zagranicznych przebojów. Śpiewające dziewczyny wykonują utwory m.in. Miley Cyrus, Adele, Luisa Fonsiego i Bajmu, ale do znanej muzyki dodają własne teksty w gwarze śląskiej, mocno osadzone w realiach węglowej krainy.

Idą święta, więc Marta, Magda i Marcelina postanowiły opowiedzieć nam o śląskiej wigilii. Jak w każdym innym miejscu Polski, daniem głównym górnośląskiej wieczerzy jest karp. Bohaterka utworu nie ma jednak zamiaru niczego zabijać w wigilię - twierdzi, że zamiast pozbawiać ryby życia, zrobi z niej gwiazdę.

Urocza historia zaśpiewana została do muzyki z dwóch ponadczasowych bożonarodzeniowych szlagierów„All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey i „Last Christmas” Wham! Frele wykonały utwór podczas koncertu w katowickim klubie Królestwo  - posłuchajcie sami.

Mamy grudzień, więc nie może dziwić, że „populacja coverów Last Christmas zwiększa się”. Słynny utwór Wham! doczekał się wszystkich możliwych interpretacji, łącznie z metalowymi – między innymi Leo Moracchiolego i August Burns Red. Może dlatego, że słyszeliście „Last Christmas” tak często, to uznaliście go za najbardziej znienawidzony świąteczny przebój w sondzie Antyradio.pl?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.