TOP 10 największych przebojów Linkin Park

Aleksandra Degórska
10.07.2018 16:07
Linkin Park - największe przeboje|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Linkin Park może pochwalić się wieloma znanymi hitami i największe przeboje zespołu nadal można usłyszeć w radiu.

Linkin Park powstał w 1996 roku. Jest to zespół, z którym utożsamia się wiele osób dorastających na początku XXI wieku. Wiele osób przyznaje, że przekonało się do muzyki metalowej właśnie dzięki Linkin Park, który połączył metal z rapem i elektroniką. Zrobił to naprawdę w umiejętny sposób, bo jego single trafiły nawet do radia stając się wielkimi hitami, które podbiły szybko listy przebojów.

Pierwsza płyta „Hybrid Theory”, która pojawiła się w 2000 roku odniosła spory sukces zajmując 2. miejsce na liście Billboardu 200. To właśnie na tym krążku znalazły się takie przeboje Linkin Park, jak m.in. In the End, „Crawling” czy „Papercut”. Kolejny album „Meteora” wydany w 2003 roku rozszedł się w 8 102 000 egzemplarzach. Dyskografię zamyka album „One More Light” z 2017 roku - ostatni krążek Linkin Park nagrany z Chesterem Benningtonem. Wokalista popełnił samobójstwo w wieku 41 lat.

 Linkin Park - największe przeboje

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy Linkin Park. Fanom pozostaje zatem odsłuchiwanie swoich ulubionych płyt amerykańskiego zespołu oraz koncertowych nagrań. Sprawdźcie, jakie są największe przeboje Linkin Park.

1. In the End

Utwór „In the End” jest 4. singlem Linkin Park z płyty „Hybrid Theory” i jednym z najbardziej znanych hitów kapeli, który zawsze musiał pojawić się na koncertach Linkin Park. Singiel osiągnął komercyjny sukces i stał się radiowym hitem. Utwór wyróżniał się jak na tamte czasy dosyć charakterystycznym teledyskiem, za który odpowiadają Nathan Cox i DJ Joe Hahn. W klipie animacje powstały komputerowo, część kadrów powstało na pustyni w Kalifornii.

2. Numb

Kolejnym radiowym przebojem Linkin Park stał się utwór „Numb” z płyty „Meteora”. W klipie pokazano nastolatkę, która nie może się odnaleźć w świecie i wykonuje upiorne rysunki. Teledysk nakręcano w Pradze i Los Angeles. Zapewne słuchając tego utworu Linkin Park niejeden fan mógł utożsamić się z tekstem singla.

3. Faint

Na płycie Linkin Park „Meteora” pojawił się również utwór „Faint”, do którego klip wyreżyserował Mark Romanek. W teledysku Chester Bennington i spółka grają utwór przed fanami skaczącymi pod sceną. Numer doczekał się nawet mashupu wykonanego przez MTV, w którym połączono utwór Linkin Park z „Toxic” z repertuaru Britney Spears.

4. One Step Closer

Na debiutanckiej płycie „Hybrid Theory” Linkin Park pojawiło się surowsze brzmienie zespołu, co słychać szczególnie w kawałku One Step Closer, który stał się 1. singlem z tej płyty. Utwór, chociaż jest jednym z najstarszych w dorobku zespołu, nadal cieszy się dużą popularnością i jest jednym z największych hitów Linkin Park.

5. What I've Done

3. krążek Linkin Park zatytułowany Minutes to Midnight pojawił się 2007 roku i na tej płycie fani po raz pierwszy usłyszeli, jak śpiewa Mike Shinoda. Na pierwszy ogień poszedł singiel „What I've Done”, który podbił listy przebojów i pojawił się w filmie Transformers”, co na pewno również wpłynęło na zwiększenie popularności tego utworu Linkin Park.

6. Crawling

Longplay „Hybrid Theory” okazał się być materiałem wypełnionym po brzegi hitami. Jedną z najsłynniejszych kompozycji z tego krążka Linkin Park jest właśnie Crawling”, który w 2002 roku został nagrodzony statuetką Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance. „Crawling” jest jedną z niewielu piosenek na debiutanckiej płycie Linkin Park, w których nie rapuje Shinoda.

7. Breaking the Habit

Numer jest zdecydowanie lżejszy od reszty materiału z płyty Linkin Park „Meteora”. Do piosenki powstał efektowny, animowany teledysk wykonany przez japońskie studio Gonzo. Klip został nagrodzony w 2004 roku statuetką podczas gali MTV VMA.

8. Somewhere I Belong

Ten utwór to typowa kompozycja dla Linkin Park - we zwrotce słyszymy rapowanie Shinody, natomiast w refrenach pojawia się wokal Chstera Benningtona. Kawałek stał się pierwszym singlem z płyty Linkin Park zatytułowanej „Meteora” i na liście US Billboard Mainstream Rock Tracks zajął 1. miejsce.

9. Papercut

Chester Bennington twierdził, że jest to jego jeden z ulubionych utworów Linkin Park. Papercut z płyty „Hybrid Theory” pojawił się w amerykańskim filmie Tylko jeden”, natomiast w klipie muzycy wystąpili w opętanym, dziwnym domu.

10. Bleed It Out

Na 2. singiel z płyty Linkin Park Minutes to Midnight wybrano właśnie Bleed It Out”, który jest najkrótszym utworem na tej płycie. Na liście US Billboard Mainstream Rock Tracks kawałek zajął 3. pozycję.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.