Tak brzmiałby utwór "American Idiot" Green Day, gdyby nagrał go Blink-182 [WIDEO]

26.09.2019 13:10
Green Day|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Na YouTubie pojawiło się nagranie, dzięki któremu możemy sprawdzić, jak brzmiałby hit "American Idiot", gdyby napisał go zespól Blink-182. Posłuchajcie!

Na portalu YouTube od 2012 roku działa kanał Sugar Pill Case. Jego twórca jest muzykiem, a w wolnych chwilach zajmuje się ponownym montażem istniejących już utworów. Wśród filmów, które opublikował znajdziemy kompilacje riffów, mashupy oraz inne ciekawe składanki zawierające rockowe i metalowe hity.

Green Day "American Idiot" w stylu Blink-182

Ostatni film, który pojawił się na Sugar Pill Case to całkiem nowa wersja utworu "American Idiot" z repertuaru Green Day. Autor kanału postanowił zaprezentować swoim widzom, jak brzmiałby hit w wykonaniu innej kapeli. Twórca wybrał Blink-182, a efekt jego montażu możecie zobaczyć poniżej:

Przeczytaj także

"American Idiot" pochodzi z albumu o tym samym tytule, który Green Day wydał w 2004 roku. Utwór był rzekomym atakiem na prezydenta USA, George'a W. Busha oraz sprzeciwem wobec rosnącemu wpływowi mass mediów na życie ludzi. Kompozycję nominowano do nagrody Grammy między innymi w kategorii Najlepszy teledysk oraz Najlepsza rockowa piosenka.

Zobacz też: Mark Hoppus z Blink-182 nagrał cover The Cars w hołdzie dla zmarłego Rica Ocaseka

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.