Ten utwór Queen jest lepszy od "Bohemian Rhapsody"? Tak twierdził Freddie Mercury w archiwalnym wywiadzie [WIDEO]

18.05.2021 16:59
Zespół Queen Fot. Rex Features/EAST NEWS

Freddie Mercury uważał, że "Bohemian Rhapsody" pod względem kompozycji nie jest wcale jego najlepszym utworem. Dlaczego tak sądził?

W ramach dokumentu "Queen: The Greatest" dostępnego na YouTube, dowiadujemy się coraz więcej szczegółów na temat twórczości rockowej legendy. W jednym z ostatnich odcinków wykorzystano archiwalny wywiad z Freddiem Mercurym, w którym wokalista Queen wyznał, że wcale nie uważał "Bohemian Rhapsody" za jego najlepszy utwór. Który kawałek według niego był większym arcydziełem?

Polecamy

Ten utwór Queen jest lepszy od "Bohemian Rhapsody"? Tak twierdził Freddie Mercury w archiwalnym wywiadzie [WIDEO]

"Bohemian Rhapsody" to już ponadczasowy przebój, który zna chyba każdy. Piosenka pochodzi z płyty "A Night at the Opera" z 1975 roku. Okazuje się jednak, że Freddie uważał za lepszą kompozycję utwór, który pojawił się rok później na płycie "A Day at the Races":

Możesz nie wiadomo jak się starać, ale ludzie zawsze będą Cię postrzegać przez pryzmat starszych hitów. Uważam, że zespoły i muzycy nie powinni tego robić. Naprawdę myślałem, że ok, "Bohemian Rhapsody" odniósł ogromny sukces, ale pod względem umiejętności komponowania, mogę pisać lepiej. Tak na to patrzyłem. W moim mniemaniu utwór "Somebody to Love" pod względem kompozycji, jest lepszy utworem.

Co więcej, Freddie tworząc "Somebody to Love" był mocno zainspirowany twórczością Arethy Franklin i gospelem, co bez trudu można zauważyć słuchając tego utworu. Sprawdźcie, co jeszcze Freddie oraz Brian May powiedzieli o słynnym singlu Queen.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.