Testament powróci z nową płytą w październiku 2016

Justyna Kierzkowska
21.08.2016 15:15
Testament powróci z nową płytą w październiku 2016 Fot. materiały prasowe

Amerykańska grupa ujawniła już wszystkie szczegóły dotyczące albumu „Brotherhood Of The Snake”. Co wiemy o nowym krążku?

Chociaż w czerwcu 2015 roku wokalista Chuck Billy twierdził, że następca „Dark Roots of Earth” ukaże się najpóźniej w grudniu 2015, to ostatecznie fani grupy musieli poczekać niemalże rok dłużej na nowe kawałki. Premiera kolejnej studyjnej płyty kapeli, „Brotherhood Of The Snake”, została oficjalnie zaplanowana na 28 października 2016.

Wiadomo już, że znajdzie się na niej 10 całkiem nowych kawałków. Za ich produkcję byli odpowiedzialni Juan Urteaga, który pracował już wcześniej z grupą Testament oraz m.in. z zespołami Machine Head i Exodus, członkowie grupy - gitarzysta Eric Peterson i wokalista Chuck Billy - a także Andy Sneap, niedawno odpowiadający za najnowsze płyty „Battering Ram” grupy Saxon i „Jomsviking” grupy Amon Amarth.

Projekt okładki ponownie należał do Elirana Kantora, który jest także autorem grafiki z ostatniego albumu grupy, wydanego w 2012 roku. Artysta w swojej karierze współpracował m.in. z kapelami Soulfly i Kataklysm.

W jednym z wywiadów gitarzysta Eric Peterson powiedział, że na najnowszym krążku, wraz z pozostałymi członkami grupy, starał się uniknąć doskonałego brzmienia w wydaniu Andy'ego Sneapa.

Chcieliśmy, żeby było nieco ludźniej... Żeby nadal nasze dźwięki były smukłe, ale jednocześnie nieco bardziej dzikie. Trudno opisać to za pomocą słów, po prostu nie chcieliśmy, aby było to zbyt perfekcyjne. Tym razem nagraliśmy też jedynie dwie gitary zamiast czterech.

Tracklista

  1. Brotherhood Of The Snake
  2. The Pale King
  3. Stronghold
  4. Seven Seals
  5. Born In A Rut
  6. Centuries Of Suffering
  7. Neptune's Spear
  8. Black Jack
  9. Canna-Business
  10. The Number Game

Czekacie na nową płytę grupy Testament?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.