The Offspring w nowym utworze o rekinach

Jakub Gańko
28.07.2016 13:52
The Offspring w nowym utworze o rekinach Fot. kadr z wideo + materiały prasowe

Grupa Dextera Hollanda przygotowała premierowy kawałek do filmu „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą”.

„Rekinado” to przebój kiczowatego kina rodem ze stacji Syfy (w Polsce: SciFi Universal). Katastroficzna historia tornada pełnego rekinów, które zaatakowało Los Angeles, nieoczekiwanie zyskała wielki rozgłos i uwielbienie oddanych fanów. Błyskawicznie podjęto decyzję o kontynuacji serii za sprawą sequeli „Rekinado 2: Drugie ugryzienie” i „Rekinado 3: O rybia płetwa!”.

Już 31 lipca 2016 roku swoją premierę będzie miała czwarta część serii, która prawdopodobnie wzniesie ją na zupełnie nowe poziomy absurdu. Wiemy już, że wystąpi w niej m.in. Corey Taylor, tymczasem grupa The Offspring zrealizowała na jej potrzeby pełną rekinów przeróbkę utworu „Gigantor” The Dickies - i widać, że miała przy tym mnóstwo radochy.

Kawałek trafił na oficjalny profil zespołu na Facebooku:

Kochamy „Rekinado” i kochamy The Dickies. Pomyśleliśmy więc, że fajnie byłoby nagrać naszą własną wersję „Gigantora” The Dickies na potrzeby filmu „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą”.

Utworowi towarzyszy wideo zmontowane z najlepszych scen z dotychczasowych filmów sagi o rekinach, a że pełno w nich było akcji np. z piłą mechaniczną, z kolei w trzeciej części zagrał nawet David Hasselhoff, jest na co popatrzeć. Dodatkowo zespół zadbał o wyświetlanie tekstu utworu, dzięki czemu możemy go od razu podśpiewywać razem z Hollandem.

W kawałku słychać powrót do starej punkowej szkoły spod znaku Ramones. Czy to oznacza, że The Offspring podąży w tym kierunku na następcy „Days Go By” z 2012 roku? Na razie jedynym utworem, który poznaliśmy od tamtego czasu, był singiel „Coming For You”. W listopadzie 2015 roku Noodles wyrażał nadzieję, że nowy krążek ukaże się jeszcze w 2016 roku, a na Instagramie zespołu pojawiło się wówczas zdjęcie ze studia w towarzystwie Boba Rocka.

W oczekiwaniu na nowy album twórców „Americany” nie pozostaje nam nic innego, jak obejrzeć „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą”. Akcja filmu ma się rozgrywać 5 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Poznamy w niej również dalsze losy postaci April, o których przy użyciu odpowiednich hashtagów zadecydowali na Twitterze fani serii.

Jak Wam się podoba nowy kawałek The Offspring?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.