The Rolling Stones wejdzie do studia w kwietniu 2016 roku?

Aleksandra Degórska
02.11.2015 13:57
The Rolling Stones wejdzie do studia w kwietniu 2016 roku? Fot. Siebbi, CC-BY-3.0

Keith Richards dąży do tego, aby zespół nagrał nowy album jak najprędzej. Czy do tego dojdzie?

Już nie raz gitarzysta wspominał, że chciałby wejść do studia wraz ze swoimi kolegami, by nagrać następcę studyjnego albumu A Bigger Bang, który ukazał się w 2005 roku. W końcu te plany mogą dojść do skutku. Na początku 2016 roku The Rolling Stones wybiera się w trasę koncertową po Ameryce Południowej i po jej zakończeniu w kwietniu tego samego roku kapela miałaby zająć się nagrywaniem nowego krążka.

Zespół jest bardzo zgodny i Richards przyznaje, że wszyscy członkowie grupy chcą nagrać kolejny album:

Ci faceci nie stają się młodsi, ale jednocześnie robią się coraz lepsi. Prosto z trasy koncertowej w kwietniu chętnie ich wepchnę do studia.

Keith gorączkuje się, by rozpocząć tworzenie nowego materiału, bowiem przepada on za atmosferą, która panuje podczas nagrań:

Uwielbiam studia nagraniowe, nawet gdy są puste. Tam jest taki mały szum. Cisza jest niczym płótno, które sprawia, że myślisz o licznych możliwościach.

Kapela pomimo upływu długiego okresu czasu, nadal brnie do przodu. Forma zespołu zadziwia i sam Richards jest zaskoczony takim obrotem sprawy:

Nigdy nie myślałem, że zajdę tak daleko. Teraz muszę się nad tym zastanowić i pomyśleć, co z tym robić. Szczerze mówiąc, sam nie wiem.

Emerytura? Nie dla The Rolling Stones, który nadal nie zwalnia tempa i podczas tras koncertowych nadal imprezuje, jak za dawnych lat. Gitarzysta również rozwiewa wszelkie wątpliwości odnośnie dalszej działalności zespołu i zaprzecza plotkom, jakoby kapela miała się rozpaść:

Ludzie mówili od 1975 roku podczas każdej trasy koncertowej, że się rozstajemy. Jeżeli ktokolwiek powinien być zainteresowany tym, kiedy skończymy, to powinni być Stonesi, a ci nie szczególnie o tym myślą. 

Jak na razie możemy być pewni tego, że w listopadzie 2015 roku ukaże się koncertowe nagranie zespołu, zatytułowane „From The Vault: Live at the Tokyo Dome 1990”, zaś sam Keith Richards wydał 18 września 2015 roku solowy album „Crosseyed Heart”. 

Czekacie na nowy studyjny album od legendarnego zespołu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.