„The Show Must Go On” w wersji rockowych wiolonczelistów

Aleksandra Degórska
24.11.2016 13:39
„The Show Must Go On” w wersji rockowych wiolonczelistów Fot. kadr z wideo

W związku z przypadającą 25. rocznicą śmierci Freddiego Mercury'ego 2CELLOS postanowili złożyć muzyczny hołd wokaliście Queen. Posłuchajcie, jak w ich interpretacji brzmi słynny numer brytyjskiego zespołu.

„The Show Must Go On” to patetyczny kawałek zamykający płytę „Innuendo” - ostatnią płytę Queen nagraną za życia Freddiego. Choć już ledwo trzymał się na nogach, to w jego głosie słychać niesamowitą energię. Numer jest swoistym pożegnaniem Mercury'ego ze swoimi wiernymi fanami, którzy nadal go wielbią. Wystarczy zerknąć na ilość sobowtórów w talent show, by się przekonać, że jego muzyka nadal jest żywa.

Freddie zmarł 24 listopada 1991 roku i z okazji 25. rocznicy jego śmierci zespół 2CELLOS słynący z rockowych coverów nagrał swoją interpretację „The Show Must Go On”, do którego powstał również klip.

W teledysku widzimy, jak Luka Sulic oraz Stjepan Hauser przygotowują się w garderobie na swój występ. Robią to pomimo świadomości, że Ziemię czeka nieuchronna zagłada, w końcu przedstawienie musi trwać do końca mimo wszelkich przeciwności losu.

Posłuchajcie ich interpretacji „The Show Must Go On”:

Jeśli jesteście spragnieni nowych nagrań Queen to kapela ostatnio co rusz wydaje koncertowe wydawnictwa - w 2015 pojawiło się DVD „A Night At The Odeon - Hammersmith 1975”. Natomiast 4 listopada 2016 na rynku ukazało się wydawnictwo „Queen at the Beeb”, które jest zapisem 24 utworów nagranych dla BBC podczas sześciu sesji w latach 1973-1977.

Natomiast 20 grudnia 2016 w Japonii światło dzienne ujrzy kolejny koncertowy krążek kapeli. Tym razem nie będziemy się cofać do lat 70., będących glamrockowym okresem kapeli. Najnowsze wydawnictwo „Queen + Adam Lambert - Live in Japan” to zapis koncertu, który miał miejsce 17 sierpnia 2014 podczas festiwalu Summer Sonic na Marine Stadium w Kraju Kwitnącej Wiśni. Był to pierwszy koncert brytyjskiej kapeli z Lambertem w tym kraju.

Zobaczcie, jak prezentuje się zapowiedź tego wydawnictwa:

Tak koncert wspomina obecnie gitarzysta Brian May:

Ten występ był dosyć trudny. Publiczność zachowywała się niesamowicie, ale było tak gorąco i wilgotno, było nam ciężko. Wszyscy widzieliśmy nagranie, które nam się spodobało i interakcja z fanami była niesamowita.

Jak oceniacie „The Show Must Go On” zagrany przez wirtuozów wiolonczeli?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.