Till Lindemann zapowiedział nowy album Rammsteina

Aleksandra Degórska
24.11.2016 12:10
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Niemiecka machina nadchodzi! W jednym z wywiadów wokalista przyznał, że zespół tworzy nowe wydawnictwo i już niebawem powinniśmy poznać efekty ich pracy.

Fani obgryzają paznokcie, bo wiadomo, że Rammstein tworzy materiał na kolejny album, ale dotychczas nie było wiadomo kiedy należy spodziewać się następcy „Liebe ist für alle da” z 2009 roku. Jak na razie poznaliśmy tylko jeden premierowy numer „Ramm 4”, który po raz pierwszy wybrzmiał podczas festiwalu Gods Of Metal 2016.

Mamy jednak dobre wieści dla fanów Rammsteina! Podczas spotkania z fanami w Moskwie Till Lindemann podpisywał swój tomik poezji „In stillen Nächten” i jest to pierwsza książka wokalisty przetłumaczona na język rosyjski. Muzyk oczywiście nie tylko spotkał się z ogromnym tłumem fanów, ale również udzielił wywiadu.

Wokalista odniósł się do tworzenia wierszy, jak również zdradził co nieco na temat postępów w nagrywaniu nowego krążka Rammsteina:

Tak, teraz pracujemy w sali nagrań, przygotowujemy materiał na następną płytę. Obecnie rozpracowujemy 4-8 kawałki. Mamy dużą tablicę, na której można znaleźć numery będące jeszcze w etapie rozpracowywania, utwory, do których powstają teksty oraz kawałki znajdujące się w fazie finałowego montażu. Jeśli dzień jest pomyślny to ścieramy kilka słów w jednym słupku i zapisujemy w drugim. Wszystko odbywa się jak w przedszkolu, jesteśmy infantylni.

Muzyk podkreślił, że jak na Niemców przystało podchodzą do tej pracy bardzo skrupulatnie. Kiedy zatem Rammstein przymierza się do wydania nowej płyty?

Myślę, że pojawi się jesienią 2017 roku.

Na pytanie natomiast dotyczące tego czy wokalista chciałby zaprosić kogoś nowego do współpracy przyznał, że po tylu latach spędzonych z chłopakami nie chciałby zapraszać kogoś jeszcze do studia:

Spędziliśmy razem 25 lat i dobrze, że się dogadujemy, zatem wprowadzenie dodatkowego elementu jest po prostu groźne. Warto to sobie wyobrazić jako małżeństwo tylko składające się z 5 osób. Kłócimy się, obrażamy... Dopuśćmy, że spotykamy się na próbie, ktoś z nas wchodzi do pomieszczenia i wszyscy rozumiemy, że nic z tego nie będzie. Oceniamy to na pierwszy rzut oka po tym, jak on wszedł i popatrzył, od razu wiemy, że jest w takim nastroju, że dzisiaj nie otrzymamy żadnego rezultatu. Ten stopień naszej znajomości można opisać takimi słowami: „Poznajemy czyje to skarpetki nawet bez ich wąchania.”

Jak wiadomo za teksty w zespole odpowiedzialny jest właśnie Till Lindemann, który również opowiedział o tym jak różni się praca nad wierszami a słowami do utworów:

Podejście do tworzenia tekstów jest zupełnie inny, w tym przypadku pracują inne mechanizmy - kolejność słów wybiera się zupełnie inaczej, dobór jest bardzo dokładny, bowiem trzeba zawsze zwracać uwagę na rytm muzyki. Poezja daje możliwość wyboru praktycznie dowolnych słów. Najważniejsze, żeby były one odwzorowaniem duszy. Teksty utworów - to bardziej wynik pracy głowy, poezja natomiast idzie z serca.

Zobaczcie również materiał ze spotkania fanów z wokalistą Rammsteina:

„In stillen Nächten” jak dotychczas została wydana w wersji niemieckiej i rosyjskiej, jednak Lindemann zdradził, że książka została już przetłumaczona na angielski, holenderski oraz polski. Wkrótce pojawi się również tłumaczenie na szwedzki, zaś w 2017 roku na francuski.

Czekacie na nowy krążek od Rammsteina?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.