Tony Iommi pisze nowe kawałki... do serialu

Urszula Drabińska
30.10.2014 11:09
Tony Iommi pisze nowe kawałki... do serialu Fot. Adam Bielawski, CC BY-SA 3.0

Gitarzysta Black Sabbath wrócił do studia po trasie promującej „13”. Nawet już coś nagrywa... Także na nową płytę zespołu?

Pierwszego nowego utworu Tony'ego Iommiego będziemy mogli posłuchać już... 9 listopada 2014 roku. Tego dnia piosenka pojawi się w popularnym serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” na antenie CBS.

Spytali, czy byłbym zainteresowany. Obejrzałem materiał, coś zaproponowałem, a im się to spodobało. Nie jest to długie.

Muzykowi spodobała się praca z obrazami oraz to, że może panować nad emocjami widzów. Kiedyś jeszcze chciałby to powtórzyć.

Black Sabbath w CSI nie po raz pierwszy

W finałowym odcinku sezonu, wyemitowanym w maju 2013 roku, dwaj detektywi w związku z prowadzoną sprawą udają się na koncert. Black Sabbath przedpremierowo wykonali piosenkę „End of the Beginning” z nadchodzącej wtedy płyty „13”.

Kilka miesięcy później, w październiku 2013 roku, kolejny utwór z tego albumu – „Dear Father” – został wykorzystany w innym odcinku tego serialu.

A kiedy nowa płyta?

Po epizodzie z serialem Tony Iommi powoli wraca do tworzenia dźwięków na nowy album Black Sabbath. Ozzy Osbourne myśli o kolejnym krążku. Gitarzysta na samym myśleniu nie poprzestaje. Czym ostatnio – poza CSI – zajmuje się muzyk?

Wracam do studia po odpoczynku po trasie. Piszę, głównie spisuję pomysły, jeszcze nie są to całe piosenki.

Wokalista kapeli ma nadzieję, że wszyscy muzycy wejdą do studia już na początku przyszłego roku.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.