Tony Iommi pomoże chorym na raka

Robert Skowronski
26.08.2015 11:58
Tony Iommi pomoże chorym na raka Fot. 0000533/Reporter/East News

Gitarzysta Black Sabbath, Tony Iommi, wspiera kampanię uświadamiającą ludziom poczucie osamotnienia, które towarzyszy osobom chorym na raka. Muzyk sam mierzył się z nowotworem.

Tony Iommi pojawi się w swoim rodzimym Birmingham w dniu 26 sierpnia 2015 roku, aby wspomóc akcję „Not Alone” organizowaną przez Macmillan Cancer Support. Dotyczy ona uświadomienia ludziom tego, jak czują się osoby ze zdiagnozowaną chorobą - opuszczeni, odizolowani. Muzyk będzie zapraszał przechodniów w Bullring Shopping Centre do wejścia do specjalnego „pudełka” - Isolation Box. Czym ono jest?

Osoba, która się w nim znajdzie nie widzi nic z tego, co się dzieje na zewnątrz, ma też zakładane słuchawki na uszy. Jest za to widoczna przez osoby poza „pudełkiem”. Ma to uświadomić, jak czuje się ktoś kto właśnie dowiedział się o tym, że ma nowotwór, jak prezentuje się jego osobisty świat. Wygląda to tak, jak na filmie poniżej:

O swojej chorobie, chłoniaku, gitarzysta Black Sabbath poinformował w 2012 roku. Dziś Tony Iommi czuje się już lepiej. Jednak jeszcze jakiś czas temu mówił, że zaczął żyć w widmie ciągłego zagrożenia i obawy;

Każdego dnia wyczuwam na ciele guzki. Za każdym razem, gdy rozboli mnie brzuch myślę, że to z powodu raka. To straszne. Nawet miewam sny o tym. Takie jest właśnie teraz moje życie.

O idei kampanii mówi jej manager, Laura Keely:

Osamotnienie może mieć dewastujący wpływ na ludzkie życie. Bardzo często przyjaciele i rodzina nie rozumieją przez co ktoś przechodzi i jak zdiagnozowanie nowotworu może wpłynąć na samotność takiej osoby. W Wielkiej Brytanii żyje obecnie 2,5 miliona osób chorych na raka. Nie możemy być na potrzeby każdego z osobna. Dlatego wzywamy ludzi do docierania do chorych. Liczy się nawet najmniejszy gest, np. zaoferowanie kubka herbaty, czy zwykła rozmowa - mogą one zrobić ogromną różnicę.

Oto jak wygląda spot reklamujący akcję przygotowana przez Macmillan Cancer Support:

Co sądzicie o geście wykonanym przez Tony'ego Iommiego?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.