Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson oskarżony o gwałt

Maciej Koprowicz
21.10.2017 12:39
Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson oskarżony o gwałt Fot. Anthony, PacificCoastNews.com/EAST NEWS

Zarzut przemocy seksualnej wobec basisty znanego z grup Marilyn Manson i A Perfect Circle wystosowała na Facebooku wokalistka zespołu Jack Off Jill.

Jeordie White, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko Ramireza, występował u boku Marilyna Mansona w latach 1993-2002 i wrocił do jego zespołu w 2008 roku. Udzielał się też w wielu innych projektach – był basistą A Perfect Circle, koncertował z Nine Inch Nails, a obecnie jest wokalistą własnego zespołu Goon Moon.

W przeszłości muzyk związany był uczuciowo z wokalistką alternatywnej grupy Jack Off Jill, Jessicką Adams. W bardzo długim poście na zespołowym Facebooku artystka oskarżyła White’a o gwałt i znęcanie się nad nią, kiedy byli razem.

Przytaczamy fragmenty wypowiedzi Adams:

Przez ponad 20 lat żyłam z przytłaczającym wstydem i poczuciem winy za bycie zgwałconą. Czasem upijałam się tak mocno, że udawałam, że mnie nie ma. Wciąż powracały koszmary o moim gwałcicielu Jeordiem White’ie.

W 1997 zostałam ostrzeżona przez moją wytwórnię, że jeśli ujawnię publicznie moją historię, mój zespół Jack Off Jill trafi na czarną listę promotorów, prezenterów radiowych, innych wykonawców i ich menedżerów. Groziła nam też utrata kontraktu płytowego. Byli pewni, że nikt nie potraktuje poważnie w zdominowanym przez mężczyzn świecie ofiary gwałtu.

Wytwórnia obawiała się, że wielka maszyna o nazwie Marilyn Manson zniszczy nie tylko zespół, ale i moje dobre imię.

Po potrzebnej terapii, długich emocjonalnych dyskusjach z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną, którzy „zabezpieczali” mój sekret przez lata, w końcu podjęłam właściwą decyzję. Opowiem moją historię.

Spotkałam Jeordiego White’a, kiedy miałam 18 lat. Zamieszkaliśmy ze sobą szybko. Odkąd mój zespół Jack Off Jill zaczął zdobywać lokalną popularność, znęcanie i przemoc ze strony Jeordiego zaczęły się nasilać. Był zazdrosny, kiedy obracałam się w męskim towarzystwie.

Wskoczył do New River, bo odwiozłam przyjaciela do domu. Zaczął krytykować moje ciało. Przebił mi opony. Kiedy wróciłam do domu późno, wsadził jedno z wypchanych zwierząt, które mi kupił, do piekarnika. Ale zostałam, bo od dzieciństwa byłam przyzwyczajona do znoszenia prześladowcy. To dla mnie była miłość w wieku 19 lat.

Przemoc fizyczna zaczęła się kilka miesięcy później, kiedy Jeordie zabrał klatkę z naszymi domowymi myszkami i wrzucił je do samochodu mojej matki. To pierwszy raz, który pamiętam, gdy bił mnie bez przerwy, podczas gdy myszy biegały na wszystkie strony. Potem przeprosił i powiedział, że to się już nigdy nie zdarzy.

W wigilię 1993 mój przyjaciel Brad Stewart, czyli Gidget Geinof, basista i współzałożyciel Marilyn Manson, trafił do szpitala po przedawkowaniu heroiny. Kiedy był leczony, dostał wiadomość od prawnika Mansona, że zostaje zwolniony przez narkotyki. Brad został zastąpiony przez Jeordiego White’a, którego Manson nazwał Twiggy Ramirez. Aby ugruntować swoją pozycję i upokorzyć Brada, o którym sądził, że ma ze mną romans, Jeordie zaadaptował jego kolorowe dredy, drobną posturę i obcisłe spodnie w paski. Wciągu tygodnia z kolesia, który wyglądał jak członek Metalliki bezwstydnie zmienił się w gościa od Mansona. Nie tylko znęcał się nade mną, ale też bez pardonu zabrał wizerunek, który wymyśliłam.

Jakoś wtedy Trent Reznor był na Florydzie i spotkał się ze mną. Jordie się wściekł i kazał nam natychmiast wyjść. Jeździł moim autem jak szaleniec po autostradzie, uderzając mnie kilka razy w klatkę piersiową, aż straciłam oddech. Wyrwał lusterko i wyrzucił je przez okno. Od tego wieczoru obawiałam się o swoje życie.

Wtedy chciałam go zostawić, ale w tym czasie większość moich przyjaciół, którzy mnie jeszcze nie opuścili, byli zbyt zaangażowani w obóz Mansona, by mnie poprzeć. Nikt nie chciał o tym mówić i sama musiałam zmagać się z horrorem.

Podczas krótkiej przerwy w tournée Nine Inch Nails, Jeordie wróćił do domu, a ja byłam z przyjaciółmi. Wiedziałam, że nie był wierny w trasie i romansował z kobietą, którą do tej pory bardzo szanowałam za jej muzykę. Wszystko to doprowadziło do kłótni. Wziął mnie siłą na podłodze, ściskając mnie za szyję. Mówiłam NIE. Powiedziałam NIE. Mówiłam to tak głośno, że nasz współlokator Pete wybiegł z innego pokoju, by go odciągnąć. Ale zostałam zgwałcona, zgwałcona przez kogoś, o którym myślałam, że go kocham. Tej nocy spałam w łóżku Pete’a i płakałam tak długo, aż zasnęłam. Żadne z nas nie rozmawiało o tym przez lata i czuliśmy wstyd, że tego nie zgłosiliśmy.

Niektórzy z Was mogą znać Jeordiego White’a. Może znacie go jako zabawnego faceta. Albo faceta, który przepuścił was w drzwiach, gdy wychodziliście z koncertu. Albo świetnego ziomka, który grał na waszym ostatnim albumie. Znam tego Jeordiego z pierwszej ręki, ale także żyłam z innym, mniej znanym Jeordiem Whitem.

My kobiety, musimy się wspierać. To jedyny sposób, w jaki możemy stawić czoło mężczyznom, którzy myślą, że mają nad nami władzę. Jestem wdzięczna mężczyznom, którzy nie popierają tej ideologii siły i nam pomagają.

Całą wypowiedź Jessicki można przeczytać na jej facebookowym profilu.

Ramirez wciąz występuje w zespole Marilyn Manson, który wydał ostatnio album „Heaven Upside Down”. Lider zespołu skomentował wypowiedź Adams:

Wiedziałem, że Jessicka i Jeordie byli w związku lata temu i uważałem i nadal uważam Jessickę za moją przyjaciółkę. Nie wiedziałem nic o tych zarzutach aż do niedawna i jest mi przykro z powodu oczywistego cierpienia Jessicki.

Sprawa hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina, który przez 30 lat molestował seksualnie swoje aktorki, zmobilizowała kobiety na całym świecie do dzielenia się doświadczeniami przemocy seksualnej ze strony mężczyzn. Swoje przykre wspomnienia przytoczyły m.in. Kate Beckinsale i Bjork. W mediach społecznościowych kobiety wyznają, że były ofiarami molestowania za pomocą hasztagów #metoo i #jatez.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.