U2 pracuje nad koncertem w Polsce

Aleksandra Degórska
13.07.2017 17:18
|north Fot. RMV / REX / Shutterstock / East News

Bono odpowiedział polskim fanom na pytanie, czy zobaczymy kapelę wkrótce w naszym kraju. Wszystko wskazuje na to, że może do tego dojść.

Z okazji okrągłej rocznicy wydania płyty „The Joshua Tree” U2 zaplanował szereg koncertów, na których wykonuje materiał z tego właśnie krążka. To właśnie na tym wydawnictwie pojawiły się takie kawałki, jak „With or Without You”, „I Still Haven't Found What I'm Looking For” czy „Where the Streets Have No Name”.

Specjalna trasa koncertowa, która wystartowała 12 maja 2017 ominie jednak Polskę i w naszym kraju wielu fanów jest bardzo niezadowolonych z tego powodu. Jednak jak wiadomo Polak potrafi i nasi rodacy wybrali się na berliński koncert, który miał miejsce 12 lipca 2017.

Fani czekali na zespół przed koncertem i Anna Godzwon wrzuciła nagranie, w którym zapytano Bono dlaczego U2 nie gra teraz w Polsce. Odpowiedź wokalisty daje jednak pewną nadzieję:

Pracujemy nad tym, nie poddawajcie się.

Bono zapytał fankę skąd pochodzi i na jej odpowiedzieć odparł:

Wiecie jak bardzo kochamy Polskę - tam zagraliśmy nasze najlepsze koncerty.

Zobaczcie nagranie z tego zajścia:

Oczywiście można powiedzieć, że muzycy takie rzeczy opowiadają, aby się przypodobać. Jednak U2 wykonał niezwykły gest w stronę polskiej publiczności podczas koncertu w Berlinie - zespół zagrał przebój „New Year’s Day” składając hołd Solidarności i wziął od fanów polską flagę.  

Miejmy nadzieję, że kapela odwiedzi Polskę jeśli nie w ramach jubileuszowej trasy to może przynajmniej promując nową płytę, która ma się ukazać niebawem. Trzymamy za to mocno kciuki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.