U2 zdradził swoje plany na 2017 rok

Jakub Gańko
27.12.2016 11:25
U2 zdradził swoje plany na 2017 rok Fot. kadr z wideo

Ulubiony zespół Jarosława Kaczyńskiego wykorzystał świąteczną okazję, by pokazać swoim fanom specjalne świąteczne nagranie.

Tym razem Bono i spółka bynajmniej nie wpadli na pomysł, by opublikować niespodziewanie nowy album na Apple Music i siłą wcisnąć go każdemu pod choinkę. Na zapowiadaną od kilku lat kontynuację „Songs of Innocence” przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale zgodnie z najnowszą zapowiedzą już niedługo, bo właśnie do 2017 roku.

W uroczym nagraniu opublikowanym na oficjalnym profilu U2 na Facebooku grupa podtrzymuje, że „Songs of Experience” ukaże się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. A jeśli ktoś się zastanawiał, jaki kierunek obierze jej koncertowa promocja, skoro już poprzednia trasa nazywała się Innocence + Experience Tour, chyba też już znamy odpowiedź na to pytanie.

Oto, co wyjawił Bono w świątecznym filmiku:

Wesołych Świąt wszystkim! Przyszły rok będzie bardzo istotny dla U2. Mamy w planach „Songs of Experience” i uczczenie 30. rocznicy wydania „The Joshua Tree” wyjątkowymi koncertami. Bardzo wyjątkowymi...

Z poprzednich deklaracji The Edge'a wiemy już, że nowy materiał ma być nieco związany z „Zooropą”, zaś z jego poziomu byłby zadowolony sam Brian Eno. W międzyczasie Bono współpracował z Zucchero przy kawałku „Streets of Surrender”, który zainspirowały zamachy w Paryżu z listopada 2015 roku.

Z kolei trasa koncertowa związana z rocznicą wydania „The Joshua Tree” wydaje się czymś w pełni naturalnym: to do dziś jeden z najważniejszych albumów w dorobku U2, który rozszedł się w nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy na całym świecie. Łącząc irlandzkie korzenie z fascynacją amerykańską kulturą, stanowił przełom dla U2, który po raz pierwszy podbił listy przebojów również po drugiej stronie Atlantyku. To właśnie z niego pochodzą niezapomniane szlagiery „With or Without You”, „I Still Haven't Found What I'm Looking For” oraz „Where the Streets Have No Name”.

Czas pokaże, czy wyjątkowe koncerty zapowiedziane przez Bono będą oznaczały wykonywanie całego materiału z „The Joshua Tree” od początku do końca. Miejmy tylko nadzieję, że grupa nie zapomni w koncertowej rozpisce o swoich polskich fanach.

Chcielibyście zobaczyć U2 wykonujący na żywo swój album z 1987 roku?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.