Utwór Sabatonu stał się hymnem polskiej szkoły mundurowej

10.09.2019 16:08
Sabaton|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Na apelu szkolnym w Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku usłyszymy słynny kawałek grupy Sabaton. To dopiero szkoła!

Jednym z najpopularniejszych utworów grupy Sabaton, szczególnie wśród polskich fanów, jest kawałek "40:1". Piosenka opowiada o historii obrony Wizny z roku 1939, podczas której zaledwie kilkuset polskich żołnierzy zmierzyło się z ponad 40 000 niemieckich najeźdźców. Kompozycja zatem wydaje się być całkiem odpowiednim utworem na apel szkoły w Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku.

Utwór Sabatonu stał się hymnem polskiej szkoły mundurowej

Dobrze przeczytaliście! Jak podaje radio5.com.pl, słynny utwór Sabatonu stał się oficjalnym hymnem liceum. Na taki pomysł wpadł major Piotr Półbratek, szef sztabu 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich. Agnieszka Pasko, dyrektor CEM-u, zdradziła, że w ten sposób szkoła chce pokazać, że o waleczności Polaków wiedzą również obcokrajowcy. 

Przeczytaj także

Placówka chce iść z duchem czasu i dlatego postanowiła skontaktować się z zespołem, by otrzymać oficjalną zgodę na odtwarzanie piosenki podczas apeli szkolnych. Dyrektor CEM-u zdradziła w rozmowie z Radiem 5, że trwają rozmowy z Sabaton w sprawie ewentualnej wizyty grupy w ełckiej szkole. Czas pokaże, czy grupa znajdzie czas w swoim napiętym grafiku, by odwiedzić placówkę, co byłoby nie lada wydarzeniem w Ełku.

Sabaton zagra koncert w Polsce w 2020

Z początkiem roku 2020 Sabaton ruszy w europejską trasę promującą nowy album "The Great War". Sabaton zagra w naszym kraju 24 stycznia 2020 w warszawskiej hali Torwar. Supportem kapeli, podczas całej planowanej trasy, będą: Apocalyptica oraz Amaranthe.

Zobacz także: Basista grupy Sabaton: Ludzie zarzucają nam promowanie wojny [WYWIAD]

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.