Utwory Davida Bowiego odtworzono na Spotify miliard razy

Maciej Koprowicz
29.08.2017 16:33
Utwory Davida Bowiego odtworzono na Spotify miliard razy Fot. Barry Schultz/Sunshine/EAST NEWS

Muzyka zmarłego w 2016 artysty w dobie serwisów streamingowych przeżywa renesans popularności.

David Bowie zmarł na raka 10 stycznia 2016, dwa dni po premierze swojego 25. albumu studyjnego, „Blackstar”. W ciągu swojej długiej kariery brytyjski artysta zdążył przeprowadzić co najmniej kilka rewolucji w kulturze popularnej, nie tylko w dziedzinie muzyki, ale też w modzie czy filmie. Zrozumiałe, że po śmierci Davida wzrosło zainteresowanie jego twórczością. Kolejne pokolenie poznaje sztukę Człowieka z Gwiazd, a internet daje dziś nieograniczony do niej dostęp.

W serwisach streamingowych, umożliwiających odsłuch muzyki online, David Bowie należy do najchętniej odtwarzanych artystów. 24 sierpnia 2017 licznik odtworzeń piosenek brytyjskiego wokalisty na platformie Spotify przekroczył miliard. Najchętniej słuchanym utworem muzyka jest „Heroes”, przebój z identycznie zatytułowanej płyty z 1977.

10 najczęściej odtwarzanych piosenek Davida Bowiego w Spotify:

1. „Heroes”
2. „Let’s Dance”
3. „Space Oddity”
4. „Life On Mars”
5. „Starman”
6. „Rebel Rebel”
7. „Moonage Daydream”
8. „Changes”
9. „Ziggy Stardust”
10. „Modern Love”

Śmierć Davida Bowiego w wieku 69 lat poruszyła cały świat muzyki. Fani wokalisty na całym świecie upamiętniają go nie tylko słuchając w sieci jego piosenek, ale też składając mu niezwykłe hołdy. Bowiemu poświęcono serię znaczków, kolekcję emotikon i kolorowankę. Z grupy gwiazd stworzono nawet na jego cześć nieformalną konstelację.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.