W „Milionerach” padło pytanie o piosenkę Piotra Roguckiego. Było warte 40 tysięcy złotych

Maciej Koprowicz
10.08.2018 12:40
|north Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/EAST NEWS

W jednym z odcinków popularnego teleturnieju stacji TVN uczestnik musiał wykazać się znajomością solowej twórczości frontmana Comy. Jak sobie poradził?

Pytanie padło w 102. odcinku programu „Milionerzy”. Premierowo emitowany był w listopadzie 2017, ale jego powtórkę widzowie TVN mogli obejrzeć 9 sierpnia 2018.

Uczestnik, pan Miłosz, dotarł do etapu, w którym do wygrania było 40 tysięcy złotych. Zadane przez Huberta Urbańskiego pytanie nawiązywało do utworu „Mała” Piotra Roguckiego, który ukazał się na solowym albumie wokalisty grupy Coma, „Loki – wizja dźwięku” z 2011. Brzmiało ono:

W piosence „Mała” Piotr Rogucki śpiewa: „Jesteś różowy…

  • A: mus malinowy”
  • B: krem na cieście”
  • C: pasek”
  • D: tłusty bobasek”

milionerzy 2 Fot. foto: screen z player.pl

Uczestnik poprosił o telefon do przyjaciela, który jednak nie znał piosenki i nie mógł mu pomóc. Zdecydował się zatem wykorzystać ostatnie koło ratunkowe, „pół na pół”. Do wyboru pozostały mu opcje A i B. Zdecydował się na pierwszą, ale prawidłowa odpowiedź to oczywiście B – „krem na cieście”. Pan Miłosz zakończył więc grę z tysiącem złotych.

„Milionerzy” – muzyczne pytania

To nie pierwszy raz, kiedy uczestnicy „Milionerów” usłyszeli pytania związane z muzyką. Prowadzący show Hubert Urbański pytał już m.in. o Prince’a i Carlosa Santanę. Z kolei w programie „Jeden z dziesięciu” padło pytanie o Rammstein.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.