Wampiry z lat 80. w teledysku do nowego singla Muse „Thought Contagion”

Maciej Koprowicz
16.02.2018 10:42
Wampiry z lat 80. w teledysku do nowego singla Muse „Thought Contagion” Fot. kadr z wideo

W latach 80. wampiry, jak wszyscy inni, uwielbiali muzykę i chodzili na disco. Niezły thriller!

W wielkim stylu wracają współcześni mistrzowie stadionowego rocka, który jednocześnie świetnie się sprawdza na klubowym parkiecie. Mowa oczywiście o Muse, który zaprezentował drugi utwór z nadchodzącego, ósmego albumu studyjnego.

Jako pierwszy poznaliśmy w 2017 utwór „Dig Down”, opatrzony niesamowitym teledyskiem stworzonym z użyciem sztucznej inteligencji. Teraz przyszedł czas na „Thought Contagion”. Matt Bellamy mówił o tej piosence:

„Thought Contagion” był zainspirowany oglądaniem amerykańskich telewizyjnych stacji informacyjnych. Żyjemy w czasach, gdzie ideologie, systemy wartości ludzi, bez względu na to, czy są prawdziwe czy fałszywe, dostają dużo czasu antenowego – szczególnie te fałszywe. Myślę, że żyjemy w niezwykłym czasie, w którym wiele czasu antenowego dostają idee szalone. Z drugiej strony, żyjemy w czasach, w których wytknięcie komuś błędu jest coraz trudniejsze. Czasem jest postrzegane wręcz jako oznaka braku wrażliwości.

Singiel „Thought Contagion” doczekał się, jak zwykle w przypadku Muse, efektownego teledysku. Tym razem oglądamy nocne życie nastolatków lat 80., wśród których grasują atrakcyjne… wampiry. Ejtisowi krwiopijcy uwielbiają nie tylko gryźć, ale także tańczyć – od razu przypomina się „Thriller” Michaela Jacksona. Zobaczcie sami:

Czekacie na nowy album Muse?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.