„War Pigs” Black Sabbath nowym hymnem USA?

Aleksandra Degórska
17.03.2016 13:54
|north Fot. Tom Donoghue / PictureGroup / East News; Caryca Pejnta

„Śmierć oraz nienawiść dla ludzkości” - tak niektórzy obywatele chcieliby śpiewać podczas ważnych wydarzeń. Co spowodowało, że niektórzy Amerykanie chcieliby zmienić swój hymn?

Patriotyczna pieśń, która ma na celu wywoływanie dumy wśród rodaków. Utwór, który ma długą oraz barwną historię i stanowi symbol państwa...

Teraz wyobraź sobie, że w czasie państwowych imprez, przed rozpoczęciem meczu czy na inauguracji roku szkolnego zaczyna wybrzmiewać hymn, ale coś się tu nie zgadza, bo w tekście mowa o czarownicach i szatanach. Brzmi dziwnie, ale możliwe, że dojdzie do takiej sytuacji w Stanach Zjednoczonych, gdzie hymn The Star-Spangled Banner może zostać zastąpiony „War Pigs”.

Shannon Madden postanowiła stworzyć petycję, w której stwierdziła, że mroczny numer z albumu „Paranoid” Black Sabbath będzie bardzo adekwatny jeśli chodzi o obecną politykę Stanów. W antywojennym numerze Geezer Butler przedstawił konflikt jako szatana. W kompozycji jest mowa o tym, jak bogaci politycy i obywatele rozpoczynają wojny na swoją korzyść i zmuszają wszystkich biednych do tego, by za nich umierali.

Madden tak argumentuje wybór akurat tej kompozycji:

Obecny hymn dumnie służył USA przez wiele lat. Jednakże... nadszedł czas, by odprawić ten stary standard na emeryturę i wybrać utwór, który lepiej odzwierciedli Amerykę, jej politykę i jej praktyki. Nominuję utwór „War Pigs” Black Sabbath.

Choć autorka petycji jest otwarta na propozycje innych utworów to uważa jednak, że nie ma bardziej adekwatnego numeru niż ten od Black Sabbath. Na 17 marca 2016 roku zebrano 3 648 podpisów i jak widać pomysł Madden przypadł wielu osobom do gustu.

No cóż, jeśli „War Pigs” stanie się oficjalnym hymnem, to może to brzmieć mniej więcej tak:

Nic zresztą dziwnego, że postanowiono wybrać numer, gdzie szatan śmiejąc się rozkłada skrzydła skoro Stany Zjednoczone mają na swoim koncie wiele konfliktów zbrojnych jak chociażby te w Iraku, Afganistanie, Syrii czy Północnej Afryce. Skoro za czasów rządów zdobywcy pokojowej nagrody Nobla Baracka Obamy Stany rozpoczęły konflikty w Syrii i Północnej Afryce, to rzeczywiście słowa o „wojennej maszynie, która dalej pracuje” wydają się naprawdę trafne.

Kto zostanie nowym prezydentem w USA dowiemy się 8 listopada 2016 roku. Ciekawe, czy do tego czasu sprawa hymnu zostanie rozstrzygnięta i co na to powie nowa głowa państwa.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.