Wdowa po Dio: To obrzydliwe, że Gene Simmons chce opatentować „diabelskie rogi”

Aleksandra Degórska
16.06.2017 16:26
Wdowa po Dio: To obrzydliwe, że Gene Simmons chce opatentować „diabelskie rogi” Fot. 0070067 / Reporter / East News; Photoshot / Reporter / East News

Muzyk Kiss chce sobie przywłaszczyć prawo do znanego w kręgach metalowo-rockowych znaku. Nic dziwnego, że Wendy Dio poczuła się oburzona.

Ten znak kojarzy się fanom metalu z Ronniem Jamesem Dio... jednak muzyk Kiss postanowił złożyć aplikację w urzędzie patentów i znaków handlowych w USA w kwestii właśnie tego gestu.

Gene Simmons twierdzi, że znak został pierwszy raz użyty w reklamie 14 listopada 1974 roku, promującej trasę koncertową Kiss zatytułowaną Hotter Than Hell. W swojej deklaracji napisał, że żadna inna osoba, firma czy korporacja lub stowarzyszenie nie ma prawa używać znaku w takiej samej lub podobnej formie.

Większość fanów muzyki potępiło Simmonsa za stworzenie petycji odnośnie znaku handlowego, twierdząc że symbol jest mocno rozpowszechniony i może być różnie interpretowany przez różne osoby.

Głos w tej sprawie zabrała Wendy Dio. Wdowa po zmarłym Ronnie James'ie Dio, któremu przypisuje się popularyzację symbolu, tak skomentowała postępowanie Simmonsa:

Próbując zbijać pieniądze na czymś takim jest obrzydliwe. Symbol należy do wszystkich i nie jest niczyją własnością. To domena publiczna, która nie powinna być zastrzegana jako znak handlowy. Szczerze mówiąc to myślę, że to śmieszne. Uważam, że zrobił z siebie kompletnego idiotę. To obrzydliwe, czego on chce?

Ronnie James Dio, który według doniesień nie używał tego gestu do czasu przyłączenia się do Black Sabbath w 1979, sam zaprzeczał przypisywania sobie symbolu, wyjaśniając wszystko w wywiadzie w 2001:

To tak jakby powiedzieć, że wymyśliłem koło. Jestem pewny, że ktoś już kiedyś stworzył. Myślę, że można powiedzieć, iż uczyniłem ten znak modnym.

Dio, który twierdził, że poznał ten symbol od swojej włoskiej babci również rozpoczął kłótnie z Simmonsem już dawno temu. Jak widać basista Kiss po mimo tylu lat nadal nie daje za wygraną.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.