Weezer odświeżył kultowy teledysk A-ha. Posłuchaj coveru "Take on Me"

Aleksandra Degórska
13.02.2019 16:45
Weezer odświeżył kultowy teledysk A-ha. Posłuchaj coveru "Take on Me" Fot. kadr z wideo

Fani muzyki z lat 80. będą zadowoleni. Czas się wybrać w nostalgiczną podróż do złotych czasów A-ha.

Pod koniec stycznia 2019 Weezer niespodziewanie wydał album z coverami zatytułowany "The Teal Album", na którym pojawiły się przeróbki hitów Black Sabbath, Tears for Fears czy A-ha. Możliwe, że do nagrania takiego wydawnictwa zachęciła kapelę akcja fanów, którzy chcieli, żeby Weezer nagrał cover Toto "Africa". Kapela postanowiła zażartować z internautów i stworzyła swoją wersję innego przeboju Toto - "Rosanna". W końcu jednak Weezer naprawdę nagrał cover "Africa" i kawałek stał się wielkim hitem. Zespół zatem poszedł za ciosem i nagrał 9 kolejnych coverów.

Weezer pokazał klip do coveru "Take on Me" A-ha

Na krążku Weezer pojawił się m.in. cover A-ha "Take on Me". Hit z lat 80. to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tanecznych utworów, które wybrzmiewają nadal na imprezach.

Norweski zespół nie miał wcale łatwo, gdy rozpoczynał swoją karierę i okazało się, że w promocji debiutanckiej płyty pomógł bardzo spektakularny teledysk do singla "Take on Me", w którym widzimy "komiksowych" muzyków. Do tego chwytliwa melodia oraz niespotykanie wysoki głos Mortena Harketa sprawiły, że w latach 80. żadna dyskoteka nie mogła się odbyć bez tego przeboju.

Weezer postanowił nawiązać do tego klipu tworząc własny teledysk do coveru "Take on Me". Przenosimy się zatem do 1985 roku i widzimy młodego wokalistę Riversa Cuomo słuchającego muzyki z kasety. W końcu sam dołącza do swoich przyjaciół i zaczyna śpiewać piosenkę A-ha. Klip świetnie odtwarza klimat lat 80., jak również nie zabrakło w nim "komiksowych" elementów, które ściśle nawiązują do oryginalnego teledysku.

A-ha zagra koncert w Polsce w 2019

Jeżeli macie ochotę usłyszeć "Take on Me" oraz inne przeboje grupy A-ha na żywo, to szykujcie się już na polski koncert zespołu. A-ha zagra 18 listopada 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie. Kapela wystąpi pod szyldem „A-ha play hunting high and low live”.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT A-HA W POLSCE <<

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.