Weezer strollował fanów, domagających się coveru „Africa” Toto

Maciej Koprowicz
25.05.2018 15:15
Weezer strollował fanów, domagających się coveru „Africa” Toto Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, MediaPunch/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Internauci zrzeszeni wokół pewnego profilu na Twitterze oczekiwali, że Weezer nagra własną wersję kultowego utworu-mema. Reakcja zespołu była zaskakująca!

W kategorii piosenek-memów poczesne miejsce zajmuje „Africa” Toto. Softrockowy przebój z 1982 roku o fascynacji Afryką nieoczekiwanie przeżywa drugą młodość w internecie. Stał się kanwą niezliczonych memów oraz zabawnych coverów.

Fani zespołu Weezer, który również często jest tematem memów mieli nadzieję, że i on włączy się do zabawy. Na Twitterze pojawił się profil o wszystko mówiącej nazwie „weezer cover africa by toto”. Anonimowy internauta od kilku miesięcy domaga się, by grupa Riversa Cuomo nagrała własną wersję „Afriki”.

Popularność profilu zwróciła uwagę Weezera. Zespół postanowił wyjść w pewnym stopniu oczekiwaniom fanów, ale jednocześnie ich… strollować. Muzycy rzeczywiście nagrali utwór zespołu Toto, ale nie ten, o którym wszyscy myśleli.

Weezer opublikował swój cover piosenki „Rosanna”, innego wielkiego hitu Toto. Decyzja zespołu zaskoczyła nawet admina „weezer cover africa by toto”:

Posłuchajcie sami „Rosanny” w wykonaniu Weezera:

Dziennikarze portalu Noisey dotarli do informacji, że za żartobliwym profilem na Twitterze stoi 14-letnia dziewczynka o imieniu Mary. Jest wielką fanką Weezera, a utwór „Africa” poznała dzięki serialowi „Stranger Things”.

„Africa” Toto - covery

„Africa” Toto doczekała się już bardzo wielu internetowych coverów – często bardzo zaskakujących. Wykonywano ją między innymi na kurczakachdziecięcych klawiszach. Grały ją nawet samochody i stacje dyskietek! Sam zespół Toto jest zaskoczony fenomenem piosenki, o czym mówił w wywiadzie dla Antyradio.pl Steve Porcaro.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.