Wiemy, co oznaczało tajemnicze odliczanie System Of A Down w mediach społecznościowych

Maciej Koprowicz
10.04.2018 11:45
Wiemy, co oznaczało tajemnicze odliczanie System Of A Down w mediach społecznościowych Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

System Of A Down zaprosił fanów do zabawy w detektywów. Wreszcie poznaliśmy znaczenie zagadkowych postów na Facebooku i Instagramie.

Fani System Of A Down mają prawo być głodni nowej muzyki swoich ulubieńców. Ostatnie studyjne albumy zespołu z Kalifornii, „Mezmerize” i „Hypnotize” ukazały się w 2005 roku, czyli 13 lat temu. Na nową płytę SOAD czekamy więc dłużej, niż na nowy album Toola.

Fakt, przez kilka lat zespół był w zawieszeniu, ale od reaktywacji w 2010 roku jego wielbiciele wciąż mają nadzieję, że muzycy ormiańskiego pochodzenia znów spotkają się w studiu i stworzą coś nowego. Tym bardziej, że niektóre wypowiedzi Johna Dolmayana i Shavo Odadjiana zdawały się sugerować, że zespół pracuje nad nowym materiałem.

Apetyty zostały rozbudzone, gdy 6 kwietnia 2018 na oficjalnych profilach SOAD na Facebooku i Instagramie pojawiły się tajemnicze grafiki, opatrzone hasztagami. Z każdym dniem na grafice, przedstawiającej idylliczny plażowy obrazek w stylu lat 50. pojawiały się nowe elementy – samoloty, bomby, miny, wreszcie grzyb nuklearny. Dodawano także kolejne hasztagi, takie jak #systemofadown, #soad2018 i #letsdothis (zróbmy to). Każdy post był ze sobą powiązany „odliczaniem” – post z 6 kwietnia miał w opisie słowo „THREE” (trzy), w postach z kolejnych dni pojawiały się odpowiednio „TWO” i „ONE”.

Dzień zero nastał 9 kwietnia 2018. Niestety, nie chodziło o nową płytę. System Of A Down ogłosił, że będzie headlinerem festiwalu Aftershock w Sacramento w październiku 2018. Zapowiedział też na październik tego roku kilka innych koncertów w zachodniej części USA. W San Bernardino grupa będzie gwiazdą imprezy, na której wystąpią też m.in. Incubus, At The Drive In i Clutch, a w Phoenix, San Diego i Las Vegas zagra z At The Drive-In i Skeleton Witch.

Miejmy nadzieję, że trasa koncertowa po Zachodzie Stanów będzie przynajmniej rozgrzewką przed światowym tournee. Kto wie, może amerykańska publiczność usłyszy na niej któryś z zapowiadanych przez Johna 15 nowych kawałków SOAD?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.