Wiemy, kto dołączy do Rock And Roll Hall Of Fame w 2018 roku

Maciej Koprowicz
13.12.2017 13:38
Wiemy, kto dołączy do Rock And Roll Hall Of Fame w 2018 roku Fot. ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Wśród wykonawców, którzy znajdą się w muzycznym panteonie są m.in. Bon Jovi i Dire Straits.

Rock And Roll Hall Of Fame to muzyczna galeria sławy w amerykańskim Cleveland, działająca od 1986 roku. Włączenie w poczet jej „lokatorów” to w świecie muzyki najwyższa nobilitacja, porównywana z filmowymi Oscarami.

Kapituła galerii corocznie nominuje kilkunastu wykonawców, zresztą nie tylko rockowych, którzy mają szansę na włączenie w jej skład. Spośród nich 900 elektorów z grona muzyków, historyków muzyki i przedstawicieli przemysłu muzycznego wybiera kilku, którzy dostąpią tego zaszczytu.

Na dołączenie do Hall Of Fame w 2018 roku szansę miało 19 nominowanych artystów. Ogłoszenie oficjalnych wyników poprzedziło głosowanie internautów – ich głosy złożyły się na 1 głos elektorski. Najwięcej fanów poparło Bon Jovi, The Moody Blues, Dire Straits, The Cars I Judas Priest.

Odkąd tylko internauci otrzymali możliwość wpływania na wybór lokatorów galerii, ich faworyt zawsze zostawał tam umieszczony. Nie inaczej stało się w tym roku. Do Rock And Roll Hall Of Fame w 2018 przyjęci zostaną:

  • Bon Jovi – amerykański zespół poprockowy, dawniej hardrockowy i glammetalowy
  • The Cars – amerykański zespół nowofalowy i powerpopowy
  • Dire Straits – brytyjski zespół wykonujący klasyczny rock
  • The Moody Blues – brytyjski zespół rocka progresywnego i symfonicznego
  • Nina Simone – amerykańska wokalistka rhythm and bluesowa, jazzowa i soulowa
  • Sister Rosetta Tharpe – amerykańska wokalistka gospel, jazzowa i bluesowa.

Do galerii sławy tym razem nie udało się dostać m.in. Judas Priest, Rage Against The Machine, Depeche Mode i Radiohead. Ceremonia przyjęcia w poczet Rock And Roll Hall Of Fame nowych członków odbędzie się 14 kwietnia 2018.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.