Will Smith nagrał oficjalną piosenkę mistrzostw świata w Rosji

Maciej Koprowicz
25.05.2018 10:32
Will Smith nagrał oficjalną piosenkę mistrzostw świata w Rosji Fot. kadr z wideo

Nicky Jam, Will Smith i Era Istrefi wykonują oficjalny utwór tegorocznego mundialu, „Live It Up”.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji zbliżają się wielkimi krokami. Zgodnie z tradycją, każdy mundial ma swoją oficjalną piosenkę, która towarzyszy zawodnikom i piłkarzom w ciągu największego święta futbolu na świecie.

W tym roku wykonawcami oficjalnej piosenki FIFA World Cup są amerykański raper i aktor Will Smith („Bajer z Bel-Air”, „Dzień niepodległości”, „Faceci w czerni”), kolumbijski piosenkarz gatunku reggaeton Nicky Jam i wokalistka z Kosowa, Era Istrefi. Producentem utworu jest znany z projektu Major Lazer DJ Diplo. Posłuchajcie utworu „Live It Up”:

Mundial – oficjalne piosenki

Warto wiedzieć, że każdej edycji mundialu towarzyszy kilka utworów, lecz tylko jedna ma status oficjalnej piosenki. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) każdorazowo wybiera również oficjalny hymn mistrzostw – na razie nie znamy hymnu rosyjskiego turnieju. Jeden z głównych sponsorów FIFA World Cup 2018 Russia, koncern Coca-Cola zgodnie ze swoją tradycją również wybiera swoją piosenkę na mundial, która wykorzystywana jest w kampanii promocyjnej nawiązującej do mistrzostw. W tym roku jest to „Colors” wykonywana przez Jasona Derulo i Malumę.

Anglia bez piosenki na mundial po raz pierwszy od 52 lat

Swoje oficjalne piosenki wybiera również wiele reprezentacji, biorących udział w mistrzostwach. Nie jest to jednak obowiązkowe i niektóre zespoły pojadą do Rosji bez oficjalnego utworu, w tym Polska i Anglia. Wyspiarze nie wybrali piosenki przewodniej po raz pierwszy od 52 lat.

Mundial 2018 – daty, mecze Polaków

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 meczem Rosja-Arabia Saudyjska. Wielki finał odbędzie się 15 lipca 2018. Reprezentacja Polski zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.