Wspólna akcja Wacken Open Air i DKMS: Zostań dawcą i uratuj komuś życie

20.06.2019 22:46
Wacken Open Air|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wacken Open Air i DKMS już po raz szósty zorganizuje wspólną akcję dla fanów festiwalu. W czasie imprezy będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Co roku dziesiątki tysięcy fanów heavy metalu pielgrzymują do małego miasteczka na północy Niemiec, by przez cztery dni słuchać muzyki, wspólnie biwakować i imprezować niezależnie od pogody.

Jednym ze stałych gości festiwalu jest Nils Haarhues, Niemiec u którego w 2013 roku zdiagnozowano białaczkę.

Nils Haarhues jest wiernym fanem muzyki metalowej. Jak sam wspomina, do walki o życie motywował go głównie fakt, że miał bilet na kolejny festiwal Wacken Open Air.

Jak wspomina:

Miałem bilet na Wacken 2014 i zawarłem ze sobą pakt: w przyszłym roku wrócisz i staniesz na „świętej ziemi”. To utrzymywało mnie przy życiu. Ostatecznie transplantacja miała miejsce 4 grudnia 2013 roku godzinie 15:00, to dzień, którego prawdopodobnie nie zapomnę do końca życia.

Nils Haarhues oczywiście przyjechał na festiwal, ale tym razem już nie tylko dla muzyki. Jego zdjęcie zdobiło plakat bazy danych dawców szpiku kostnego (DKMS), a on sam zajął się promowaniem akcji pomocy chorym na nowotwory krwi.

Przeczytaj także

Nergal wspiera wspólną akcję Wacken Open Air i DKMS

W tym roku spełniło się kolejne marzenie Nilsa Haarhuesa. Miał możliwość poznać Nergala i porozmawiać z nim o swoich doświadczeniach związanych z chorobą i bliskim związku, jaki oboje mają z festiwalem Wacken Open Air. Lider zespołu Behemoth, który również zmagał się z tą chorobą, był wzorem do naśladowania dla chorego Nilsa i inspiracją w walce o powrót do zdrowia.  

Nergal wystosował apel do fanów:

Gratulacje Wacken, nie tylko za to, że jest największym metalowym festiwalem na świecie, ale przede wszystkim za wspieranie DKMS. Siedzę tutaj z Nilsem, który tak jak ja przeżył raka krwi. Dzięki Wacken Open Air i DKMS zebrano już ponad 7000 nowych dawców, którzy mogą uratować życie ludzi jak Nils i ja. Więc dołącz się i zarejestruj.

 - powiedział Nergal.

Od 2014 roku Nils pracuje jako jedna z twarzy kampanii DKMS i jest bardzo zaangażowany w swoją misję. W tym roku również, z wielkim poświęceniem,  będzie namawiał uczestników festiwalu na zarejestrowanie się w bazie dawców szpiku.

DKMS & Wacken Open Air: Zostań dawcą szpiku

Z okazji 30-lecia Wacken Open Air i w szóstą rocznicę partnerstwa festiwalu i DKMS, organizatorzy akcji postawili sobie za cel zebranie 10 tysięcy potencjalnych dawców. Jak dotąd w bazie zarejestrowało się ponad 7300 fanów metalu.
32 z nich już przekazało komórki macierzyste, dając pacjentom nadzieję na życie.

Zobacz również: Wacken Open Air 2019: Slayer zagra na festiwalu

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.