Zapadł wyrok w sprawie oskarżenia lidera Crystal Castles przez Alice Glass

Aleksandra Degórska
18.05.2018 13:31
Alice Glass z Crystal Castles|undefined Fot. MCMULLAN CO/SIPA/EAST NEWS

Wszystko zaczęło się, gdy Alice Glass oskarżyła Ethana Katha o gwałt, znęcanie się i terroryzowanie psychiczne.

Ostatnio dowiadujemy się, że w przemyśle muzycznym dochodzi do takich sytuacji, które nie powinny się nigdy wydarzyć. Wiele kobiet odważyło się opowiedzieć o molestowaniu i nadużyciach, do których doszło w ich pracy. Jedną z nich jest była wokalistka znana z Crystal Castles.

Alice Glass opuściła Crystal Castles w 2014 roku i dopiero w październiku 2017 wyjawiła prawdziwe powody opuszczenia zespołu. W oświadczeniu na swojej stronie internetowej zdradziła, że Ethan Kath wiele lat znęcał się nad nią fizycznie, terroryzował psychicznie i wykorzystywał seksualnie.

Alice Glass oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się

Kath nie przyznał się do tych zarzutów i skierował do sądu pozew o zniesławienie przez Alice Glass. W momencie, gdy wokalistka opublikowała swoje oświadczenie Crystal Castles odwołał zaplanowane koncerty po Ameryce Północnej. Co więcej umowę z formacją zerwały firma menedżerska C3 i agencja bookingowa Paradigm. Wyznanie Alice Glass spowodowało, że kolejne kobiety oskarżyły Katha o podobne czyny. Zarzut zniesławienia przez wokalistkę został odrzucony. Natomiast w grudniu 2017 Alice Glass złożyła pozew o ograniczanie jej wolności słowa.

Alice Glass wygrała w sądzie z Ethanem Kathem. Podczas przesłuchania 16 maja 2018 Sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles odrzuciła wniosek adwokatów Katha, którym zależało na uniewinnieniu swojego klienta. Co więcej wokalistka dostanie 21 000 dolarów odszkodowania za koszta sądowe.

Nadużycia seksualne w przemyśle muzycznym

Hollywoodzki producent Harvey Weinstein został oskarżony o molestowanie seksualne aktorek. To wydarzenie spowodowało prawdziwą falę. Wiele kobiet przyznało się, że były wykorzystywane seksualnie przez osoby z branży również muzycznej - jednym z przykładów Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson, który usłyszał zarzut gwałtu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.