Zbigniew Wodecki nie żyje. Miał 67 lat

Justyna Kierzkowska
22.05.2017 15:38
Zbigniew Wodecki nie żyje. Miał 67 lat Fot. LUKASZ GDAK/ East News

Artysta zmarł w jednym z warszawskich szpitali, w wyniku komplikacji po zabiegu, który musiał przejść po doznanym udarze mózgu. 

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie. Przygodę z muzyką rozpoczął już w dzieciństwie, a kilkanaście lat później z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Był piosenkarzem i instrumentalistą, najbardziej lubił występować ze skrzypcami oraz trąbką. Od końca lat 60. zeszłego wieku był związany z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa, występował także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną.

O śmierci muzyka na swoim profilu na Facebooku poinformował m.in. Andrzej Piaseczny.

Zbigniew Wodecki Fot. foto: Facebook.com/Andrzej Piaseczny

Informacja pojawiła się także na oficjalnej stronie Zbigniewa Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki nie żyje Fot. foto: www.wodecki.pl

Był jurorem trzynastu edycji „Tańca z gwiazdami”. W telewizji TVN prowadził również programy „Droga do Gwiazd”, „Twoja Droga do Gwiazd” i koncert Zakochajmy się jeszcze raz. 

W 2016 roku Zbigniew Wodecki nagrał płytę z zespołem Mitch & Mitch - „1976: A Space Odyssey”. Krążek w 2016 otrzymał Fryderyka za Album roku, a singiel „Rzuć to wszystko co złe” statuetkę za utwór roku. Projekt Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir wystąpił m.in. w lutym 2016 roku w krakowskim ICE Congress Centre.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.