Zespół KISS zdradził, jaki kawałek zagrają jako ostatni w swojej karierze

15.10.2019 11:21
KISS|undefined Fot. . AP/Associated Press/East News

"End of the Road" to pożegnalna trasa zespołu KISS. Paul Stanley zdradził, która piosenka będzie ostatnią, którą zagrają na żywo.

Kariera KISS rozpoczęła się na przełomie 1972 i 1973 roku. Kapela założona przez Gene'a Simmonsa i Paula Stanleya gra już około 43 lata. W końcu panowie postanowili trochę zwolnić tempo i rozpocząć pożegnanie ze swoimi fanami. Zespół wyruszył w trasę "One Last Kiss: End of the Road World Tour". Muzycy w ramach tego tournee przyjechali również do Polski. 18 czerwca 2019 roku na Tauron Arenie w Krakowie odbyło się wielkie show.

Gdzie odbędzie się ostatni koncert KISS? Paul Stanely zdradził miejsce show

W wywiadzie, którego udzielił magazynowi "Rolling Stone", frontman przyznał, że kapela od zawsze wiedziała, co robi:

Chcieliśmy ponownie podnieść poprzeczkę w zakresie tego, co zespół może robić na żywo. Tak naprawdę zawsze to robiliśmy... Zawsze chcieliśmy być zespołem, którego nigdy nie widzieliśmy [...].

Mimo że ostatni koncert na trasie odbędzie się w Perth w Australii, Paul Stanley ma już wszystko obmyślane. Koncert będzie miał miejsce 16 listopada 2019 roku i kapela wie już dokładnie, jaki utwór będzie ostatnim, który wykonają na żywo. W wywiadzie dla australijskiego magazynu "Sunday Night" frontman zdradził, że tą piosenką będzie "Rock And Roll All Nite":

To był początek wszystkich hymnów. [...] "Rock And Roll All Nite" jest piosenką, która łączy ludzi na wszystkich poziomach.
Przeczytaj także

Podobne zdanie ma Gene Simmons, który stwierdził, że nie można zakończyć koncertu żadną inną piosenką:

Jak nie zakończyć wszystkiego piosenką "Rock And Roll All Nite"? Wykonywaliśmy ten utwór prawdopodobnie więcej razy niż jakąkolwiek inną piosenkę. Mógłbyś zapytać: "nie jesteście zmęczeni słuchaniem tego?" [...]. Kiedy słyszysz, jak wszyscy są podekscytowani i w końcu schodzisz ze sceny... to jest tak, jak ogień w brzuchu [...].

Trasa "End of the Road World Tour" rozpoczęła się w styczniu 2019 roku. W obecnym składzie zespołu są Paul Stanley, Gene Simmons, Tommy Thayer i Eric Singer.

Zobacz także: Zobacz nagranie z koncertu grupy KISS z 1983 roku. Muzycy wystąpili bez makijażu

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.