Znany datę premiery nowej płyty Slasha. Kiedy album trafi do sklepów?

Olga Konarzycka
19.06.2018 17:01
Slash w Łodzi|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzysta Guns N’ Roses wraca z nowym albumem. Krążek ukaże się jeszcze w 2018 roku.

Slash zapowiedział datę wydania nowego albumu. Powstał on we współpracy z amerykańskim muzykiem Mylesem Kennedym oraz brytyjskim zespołem The Conspirators.

Podobno obecnie płyta poddawana jest ostatnim szlifom. Wiadomo jednak, że znajdzie się na niej 12 kawałków. Za produkcję odpowiedzialny jest Michael „Elvis” Baskette, który ma koncie współpracę m.in. z Alter Bridge, Incubus oraz Iggym Popem. Baskette pracował również przy wcześniejszym albumie Slasha i The Conspirators, wydanym w 2014 roku „World On Fire”.

Płyta Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators zatytułowana „Living The Dream” ma trafić do sklepów 21 września 2018 roku.

Albumy studyjne Slasha

Album „Living In The Dream” będzie czwartą płytą Slasha. W 2010 roku gitarzysta Guns N’ Roses nagrał swój debiutancki krążek, zatytułowany po prostu „Slash”. Na płycie gościnnie wystąpiło wielu znanych muzyków, m.in. Lemmy Kilmister, Ozzy Osbourne , Chris Cornell oraz Dave Grohl. W dwóch kawałkach Slashowi towarzyszył również znany z zespołu Alter Bridge Myles Kennedy, którego później gitarzysta zdecydował się zaprosić do współpracy.

Kolejne płyty Slasha powstały już wspólnie z Kennedym oraz grupą The Conspirators tworzoną przez Brenta Fitza, Todda Kernsa i Franka Sidorisa. Jak do tej pory panowie nagrali wspólnie dwa albumy studyjne. W 2012 roku ukazał się krążek zatytułowany „Apocalyptic Love”, natomiast dwa lata później album „World On Fire”. Obie płyty dotarły do pierwszej dziesiątki" notowania Billboardu.

Slash na koncertach w Polsce

18 czerwca 2018 roku na Instagramie Slasha pojawiła się również zapowiedź nadchodzącej trasy koncertowej gitarzysty w towarzystwie obecnych na albumie Mylesa Kennedy’ego i The Conspirators. I chociaż na razie tournee obejmuje jedynie Stany Zjednoczone i Kanadę polscy fani Slasha już niedługo będą mogli go obejrzeć na żywo podczas koncertu Guns N’ Roses w Chorzowie.

Slash w przeszłości już kilkakrotnie występował w naszym kraju. Pierwszy raz miało to miejsce w 2013 roku w katowickim Spodku. Później polscy fani mogli go jeszcze oglądać w 2014 roku na Tauron Arenie w Krakowie oraz rok później w łódzkiej Atlas Arenie.

Natomiast w 2017 roku razem z członkami oryginalnego składu Guns N’ Roses – Axlem Rosem i Duffem McKaganemwystąpił na Stadionie Energa w Gdańsku.

Guns N’ Roses w Polsce

Guns N’ Roses są obecnie w trakcie trasy koncertowej „Not In This Lifetime…Tour”. Obejmuje ona 18 koncertów na terenie Europy, w tym również w Polsce. Axl Rose, Slash i Duff McKagan 3 lipca 2018 roku zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety od 220 złotych znajdziecie na ebilet.pl.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.