Znamy zagadkowego gościa nowej płyty Foo Fighters. „Największa gwiazda pop na świecie”

Maciej Koprowicz
06.07.2017 14:45
Znamy zagadkowego gościa nowej płyty Foo Fighters. „Największa gwiazda pop na świecie” Fot. Pawel Skraba/REPORTER

Dave Grohl zaintrygował świat rocka zapowiedziami, że na nowym albumie Foo Fighters, „Concrete And Gold” pojawi się słynny wykonawca pop. Dziś wreszcie odkrył karty – fani mogą być rzeczywiście bardzo zaskoczeni.

Media od kilku dni spekulowały, kto będzie zagadkowym gościem krążka. Dave Grohl twierdził, że do udziału w nagraniach zaprosił „największą gwiazdę pop na świecie”. Typowano, że lider Foo Fighters ma na myśli Adele, Lady Gagę, Taylor Swift, Eda Sheerana, a nawet Justina Biebera. Okazało się, że te przewidywania zupełnie się nie sprawdziły.

Na „Concrete And Gold” pojawi się artysta, który rzeczywiście był jedną z najpopularniejszych gwiazd popu, ale było to już dość dawno. W rozmowie z BBC Grohl ujawnił, że w tytułowym utworze z płyty zaśpiewał Shawn Stockman, wokalista znanej z przeboju „End Of The Road” grupy r&b Boyz II Men, która największe sukcesy osiągała w latach 90. ubiegłego wieku. Z opowieści frontmana Foo Fighters wynika, że do jego współpracy ze Stockmanem doszło dość przypadkowo.

Koleś z Boyz II Men szedł przez parking przy studiu nagraniowym i powiedziałem do niego: „O, ziomek, zaśpiewasz na naszej płycie?”. A on wykonał najcięższą piosenkę na albumie. Brzmi jakby Black Sabbath i Pink Floyd tworzyli razem muzykę... To ostatnia piosenka na płycie, z gościem z Boyz II Men – ma na imię Shawn – który śpiewa jak chór. Zbudował chór, to jak czterdzieści głosów złączonych razem. To naprawdę niesamowite.

Dave Grohl nazwał „Concrete And Gold”, dziewiąty album Foo Fighters, który ukaże się 15 września 2017, najdziwniejszą płytą w jego dorobku. Grupa włącza już do repertuaru letnich koncertów nowe piosenki – publiczność w Paryżu mogła posłuchać „Dirty Water”. 29 czerwca 2017 Foo Fighters wystąpili na Open’er Festival w Gdyni.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.