Znamy szczegóły nowej płyty Foo Fighters

Aleksandra Degórska
21.06.2017 15:23
|north Fot. materiały prasowe

Zespół zdradził nazwę albumu, datę premiery jak również tracklistę. Co więcej nazwisko producenta zaskoczy niejednego fana Foo Fighters.

Ostatnio poznaliśmy nowe kawałki Foo Figthers m.in. „Lah Di Da”, „Run” czy „The Sky is a Neighborhood”. Kapela nagrywa nową studyjną płytę już od jakiegoś czasu, ale nie wiadomo było, kiedy należy spodziewać się następcy „Sonic Highways” z 2014 roku.

W końcu jednak poznaliśmy szczegóły nowego wydawnictwa Foo Fighters. Album będzie nosić tytuł „Concrete and Gold” i ukaże się 15 września 2017. Tak Dave Grohl określa koncepcję, towarzyszącą powstawaniu dziewiątego albumu Foo Fighters:

Chciałem, żeby ten krążek brzmiał jak najlepsza płyta Foo Fighters. Mega rockowy album, ale z wyczuciem melodii i aranżacjami charakterystycznymi dla Grega Kurstina… „Sgt. Pepper” w wersji Motorhead… albo coś w tym rodzaju.

„Concrete and Gold” łączy dotychczas najbardziej szalone riffy zespołu z bogatymi harmoniami za sprawą Grega Kurstina, który może pochwalić się współpracą z takimi popowymi gwiazdami, jak Adele, Sia, P!nk.

Jakie kawałki trafią na płytę Foo Fighters i jak prezentuje się okładka płyty?

Tracklista:

 1. T-Shirt
 2. Run
 3. Make It Right
 4. The Sky Is A Neighborhood
 5. La Dee Da
 6. Dirty Water
 7. Arrows
 8. Happy Ever After (Zero Hour)
 9. Sunday Rain
 10. The Line
 11. Concrete and Gold
foto: materiały prasowe

Jak doszło do współpracy z Gregiem Kurstinem? Ten sojusz wydarzył się dzięki splotowi dziwnych wydarzeń: słuchając radia jakieś cztery lata temu, Grohl pierwszy raz trafił na „Again and Again” zespołu Kurstina - The Bird & The Bee.

Kilka miesięcy później Grohl przypadkowo trafił na „kolesia z The Bird & The Bee!” znanego właśnie jako Greg Kurstin. Obydwaj szybko stali się kumplami dzięki wspólnym muzycznym fascynacjom, a Grohl dowiedział się, że jego nowy ulubiony zespół zrobił sobie przerwę przez natłok pracy producenckiej Kurstina.

W czasie, gdy Foo Fighters nagrali i wypuścili „Sonic Highways”, połamali kilka kości, zapełnili stadiony, zagrali jedną z najbardziej dochodowych tras 2015 oraz sprezentowali fanom epkę „Saint Cecilia”, jak przyznał Grohl właśnie wtedy Greg powoli stawał się największym producentem na świecie.

W ramach przygotowań do nowego albumu Foo Fighters, Grohl jak zwykle poszukiwał nowych wyzwań dla zespołu:

Pomyślałem, że może Greg wyprodukuje nasz album, bo nigdy nie pracował z rockowym zespołem, a my nigdy nie mieliśmy popowego producenta.

Do miksowania płyty zatrudniony został wkrótce Darrel Thorp (Beck, Radiohead).

Co więcej 7 października 2017 zorganizowany przez Foo Fighters CAL JAM 17 przejmie park Glen Helen Regional w Kalifornii. Nie będzie to tylko jednodniowy występ Foo Fighters w duchu oryginalnych kalifornijskich jamów. Zapowiada się całodniowy maraton jedzenia, picia i imprezowania z ciekawym lineupem: Queens of the Stone Age, Cage The Elephant, Liam Gallagher, The Kills, Royal Blood, Japandroids, Wolf Alice, Bob Mould, The Struts, Bully, Circa Waves, Babes in Toyland, Adia Victoria, Fireball Ministry, The Obsessed, Pinky Pinky, Starcrawler, White Reaper.

Do 12 godzin rock and rolla na żywo, Cal Jam 17 dorzuca camping, karuzele, park wodny, mobilne studio nagrań.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.