Zobaczcie ostatni występ Taylora Hawkinsa z Foo Fighters. Zaśpiewał przebój Queen [WIDEO]

28.03.2022 14:05
Zobaczcie ostatni występ Taylora Hawkinsa z Foo Fighters. Zaśpiewał przebój Queen [WIDEO] Fot. Backgrid/East News

Panowie wystąpili kilka dni temu w Argentynie w ramach festiwalu Lollapalooza. Zobaczcie ostatni występ Taylora Hawkinsa z Foo Fighters.

Taylor Hawkins nie żyje. Zobaczcie jego ostatni występ z Foo Fighters

W nocy 25 marca 2022 zmarł Taylor Hawkins, perkusista Foo Fighters. Miał 50 lat. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym w Bogocie w Kolumbii, gdzie Foo Fighters miał wystąpić na festiwalu. 

Polecamy

Kilka dni wcześniej panowie zagrali długaśny, ponad 2-godzinny koncert w Hipódromo w San Isidro (Argentyna) w ramach festiwalu Lollapalooza. Podczas występu nie zabrakło oczywiście najbardziej znanych hitów Foo Fighters, takich jak "Everlong", "Learn to Fly", czy "Hero",  ale panowie przygotowali również specjalne smaczki dla południowoamerykańskich fanów.

Wśród nich było m.in. wykonanie przeboju "Somebody to Love" autorstwa Queen, podczas którego Taylor Hawkins i Dave Grohl zamienili się miejscami - perkusista zaśpiewał hit Freddiego i spółki, a lider Foo Fighters zasiadł za garami. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z tego wykonu:

Polecamy

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy Hawkins zaśpiewał "Somebody to Love". Wręcz przeciwnie - ten cover jest obecny w setliście zespołu od wielu lat, dlatego właśnie jest tak ikoniczny i ważny w historii Foo Fighters. Tak prezentowała się pełna setlista ich koncertu:

 1. Times Like These
 2. The Pretender
 3. Learn to Fly
 4. No Son of Mine
 5. The Sky Is a Neighborhood
 6. Shame Shame
 7. Breakout
 8. My Hero
 9. These Days
 10. Walk
 11. Somebody to Love (cover Queen)
 12. All My Life
 13. Run
 14. Wheels
 15. Best of You
 16. Been Caught Stealing (cover Jane’s Addiction)
 17. Monkey Wrench
 18. Everlong

Kilka dni po śmierci Hawkinsa ujawniono wyniki badań toksykologicznych - te potwierdziły obecność narkotyków w organizmie muzyka. Substancji było 10, a wśród nich były m.in. marihuana, leki przeciwdepresyjne, opioidy (heroina, fentanyl, morfina) i benzodiazepiny.

Na razie nie podano, w jakich ilościach wykryto te substancje. Podkreślono, że śledztwo nadal trwa i oficjalnie na razie nie znamy przyczyny śmierci Hawkinsa. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.