Żona Dio: Ronnie byłby zadowolony z hologramu

Aleksandra Degórska
29.08.2016 09:50
Żona Dio: Ronnie byłby zadowolony z hologramu Fot. face to face / Reporter / East News

Nikt się nie spodziewał, że wokalista wróci na scenę jako... hologram. Pomysł wywołał wiele kontrowersji, ale małżonka muzyka twierdzi, że sam Ronnie nie miałby nic przeciwko.

Podczas festiwalu Wacken Open Air 2016 fani Ronniego Jamesa Dio byli świadkami ciekawego zjawiska. 6 sierpnia 2016 wystąpił Dio Disciples składający się z członków kapeli Dio, którzy wystąpili w 2008 po raz ostatni z wokalistą.

Artyści razem z firmą Eyelussion przygotowali hologram przedstawiający Ronniego Jamesa Dio. Wizualizacja wraz z nagraniem głosu była zsynchronizowana z muzyką wykonywaną na żywo. To wszystko spowodowało, że fani mieli mieszane uczucia, bo obraz był bardzo realistyczny. Niektórzy cieszyli się, że mogą zobaczyć chociażby podobiznę wokalisty, inni podchodzili sceptycznie do tego pomysłu.

Żona muzyka, Wendy Dio, osobiście była zachwycona tym wydarzeniem:

Chciałam, żeby to było wyjątkowe dla fanów. Pragnęłam, by fani, którzy kochali Ronniego mogli przyjść i zobaczyć go ponownie. Ci, którzy nie mieli tyle szczęścia, by go zobaczyć, mogli w końcu to zrobić.

Co więcej kobieta uważa również, że pomysł z hologramem na pewno przypadłby do gustu samemu Dio:

Jestem pewna, że Ronnie wyraziłby na to zgodę, bo jak wiadomo Ronnie zawsze uwielbiał fantastykę. Kochał Disneyland, kryształową kulę z gadającą kobietą w środku. W 1986 roku stworzyliśmy coś tego typu i Ronnie podczas trasy Sacred Heart pojawiał się dzięki projektorowi. Dlatego też uważam, że zainteresowałby go hologram i było to coś, co stworzyliśmy z miłości i mieliśmy nadzieję, że spodoba się też fanom.

Zresztą zobaczcie, jak wyglądało to zjawisko:

Jeden z fanów wypowiadając się na temat tego wydarzenia miał mieszane uczucia, ale w konsekwencji był zadowolony, że zobaczył hologram:

Na początku nie wiedziałem co mam o tym myśleć i czego oczekiwać. Jednak, gdy już doszedłem do siebie czułem się jakby Ronnie nadal był z nami. To było piękne, smutne i bardzo wzruszające.

Posłuchajcie, co jeszcze w wywiadzie powiedziała żona muzyka, Wendy Dio:

Kobieta również opowiedziała o boxie z krążkami Dio. Mowa o wydawnictwie „A Decade Of Dio: 1983-1993” składającym się z sześciu pierwszych krążków zespołu ze zremasterowanym dźwiękiem. W box wchodzą płyty „Holy Diver” (1983), „The Last In Line” (1984), „Sacred Heart” (1985), „Dream Evil” (1987), „Lock Up The Wolves” (1990) oraz „Strange Highways” (1993).

Box pojawił się w dwóch wersjach - CD, która ukazała się 22 lipca 2016, druga zaś obejmować będzie winyle i jego premiera przypada na 4 października 2016 roku.

Jak oceniacie pomysł z hologramem przedstawiającym Ronniego Jamesa Dio?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.