Ronnie James Dio na hologramie podczas Wacken Open Air 2016

Aleksandra Degórska
07.08.2016 14:25
|north Fot. East News

Podczas tegorocznej edycji festiwalu postanowiono złożyć hołd zmarłej legendzie. Nikt chyba się nie spodziewał, że na scenie zobaczy ponownie wokalistę...

Ostatniego dnia festiwalu Wacken Open Air 2016, czyli 6 sierpnia, wystąpił Dio Disciples składający się z członków zespołu Dio, którzy wystąpili w 2008 roku po raz ostatni z wokalistą. Ronnie James Dio zmarł na raka żołądka 16 maja 2010 roku w wieku 68 lat.

Muzycy wraz z firmą Eyelussion przygotowali nielada niespodziankę dla wielbicieli Dio. Po raz pierwszy na scenie pojawił się hologram przedstawiający Ronniego Jamesa Dio i wizualizacja wraz z nagraniem wokalu była zsynchronizowana z muzyką wykonywaną na żywo.

Zapewne niejeden fan musiał się wówczas mocno wzruszyć, zresztą Wendy Dio, która była zaangażowana w to wydarzenie, była pod ogromnym wrażeniem:

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam hologram z Ronniem, który występuje z kapelą nie mogłam uwierzyć własnym oczom i uszom. Dzięki Eyelussion mogliśmy sprowadzić go na scenę, do której należy, zapewniając, że jego muzyka i pamięć o nim nadal są żywe. Chcę, aby jego fani dookoła świata tego doświadczyli.

Zobaczcie, jak duch Dio pojawił się na scenie podczas festiwalu Wacken:

Jeden z fanów wypowiadając się na temat tego wydarzenia stwierdził, że choć pomysł wydaje się dziwny, to jednak warto było ponownie zobaczyć wokalistę:

Na początku nie wiedziałem co mam o tym myśleć i czego oczekiwać. Jednak, gdy już doszedłem do siebie czułem się jakby Ronnie nadal był z nami. To było piękne, smutne i bardzo wzruszające.

Craig Goldy z Dio Disciples już zapowiedział na 2017 rok trasę z wykorzystaniem tego hologramu:

Zdajemy sobie sprawę, jak fani tęsknią za Ronniem i jego wyjątkowymi oraz niedościgniętymi elementami, które wprowadzał do show. Możliwość odtworzenia tej samej magii podczas Wacken było niesamowite. Przez wiele lat Ronnie zawsze angażował się w swoje występy odwdzięczając się w ten sposób fanom i to jest dokładnie to, co staraliśmy się zrobić podczas ostatniego koncertu. Nie możemy się doczekać, gdy zaprezentujemy to doświadczenie dla większej rzeszy fanów, a może nawet nowego pokolenia w momencie, gdy wyruszymy w trasę w 2017 toku. 

Pomysł użycia hologramu może wydawać się nieco kontrowersyjny, ale dla ludzi, którzy nadal ciepło wspominają muzyka był to na pewno wyjątkowy moment.

Warto sobie również przypomnieć koncert kapeli Dio w ramach Wacken Open Air:

Podczas Wacken Open Air 2016 postanowiono uhonorować również inną legendę mocnego grania, która niedawno odeszła. Mowa oczywiście o Lemmym Kilmisterze, którego członkowie Motorhead postanowili oficjalnie pożegnać.

Tegoroczna edycja festiwalu zebrała około 75 tysięcy osób. Podczas czterodniowej imprezy na kilku scenach zaprezentowali się tacy artyści, jak m.in. Phil Campbell's All Starr Band, Skyline, Vader, Foreigner, Tarja Turunen, Bullet For My Valentine czy Therion.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.