AcidSitter intryguje ciekawymi brzmieniami. Warto posłuchać
Można się z tym zapoznać, gdyż eksplorują oni szeroki nurt psychodelii z rokendrolową pasją i stoner punkową energią.
- Wielu Polaków jest zabieganych i skupia się na codziennych trudach dnia. W związku z tym warto jest pozwolić sobie na okazjonalną chwilę przerwy, która będzie oknem do szukania nowych muzycznych brzmień.
- Czasem takie podejście pozwoli znaleźć coś zupełnie nowego i wciągającego, więc warto czasem zaryzykować i pozwolić sobie na to, by otworzyć się na ciekawe rytmy tworzone przez utalentowanych muzyków.
- Tym razem proponujemy szybkie zapoznanie się z nowością od AcidSitter. Więcej informacji znajdziecie w poniższej treści.
Ciekawe brzmienia i styl
Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, AcidSitter to polsko-japońscy neo psychonauci, którzy eksplorują szeroki nurt psychodelii z rokendrolową pasją i stoner punkową energią. Grają szeroko pojęty psych rock i garage rock z nowoczesnym sznytem.
‘Look At The Sun’ to osobliwa kontynuacja ‘When the Music's Over’ The Doors, ale tu muzyka zamiast zamilknąć, eksploduje na nowo. Utwór balansuje między soulową ekspresją, a klasycznym brzmieniem Motown, czerpiąc z energii musicali końca lat 60. i 70. – od Hair po Jesus Christ Superstar. Całość skąpana jest w psychodelicznej estetyce, pełnej nawiązań i flashbacków do hitów epoki.
Prawdziwa muzyczna podróż
Takie brzmienia są naprawdę ciekawe, zatem sporo osób może tu znaleźć chwilę całkiem przyjemnej przerwy. O swoim singlu ‘Look At The Sun’ mówi AcidSitter, czym warto się zainteresować:
To muzyczna podróż po końcu świata – pełna światła, wspomnień i niegasnącej nadziei.
Nowy singiel jest kolejną po ‘Doomscroller’s Blues’ i ‘PSYCHOPOMP’ (obydwa wyprodukowane przez Maćka Cieślaka z zespołu Ścianka) zapowiedzią nowego albumu AcidSitter. Premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. Okładkę singla przygotował ponownie chorwacki artysta Lord Čardak (Čardak Studios).
AcidSitter zadebiutowali singlem ‘Sweat Dreams’, który został wydany przez irlandzką wytwórnię Fuzzed Up & Astromoon Records. W 2023 roku wydali pierwszy album „Make Acid Great Again” wydany przez Interstellar Smoke Records. Płyta zebrała entuzjastyczne recenzje, a koncerty przyciągały rzesze fanów.
Grali na Litwie, Łotwie, Estonii, Finlandii, Polsce, Słowacji, Chorwacji, Holandii, Niemczech i w Czechach. Można ich było usłyszeć na festiwalach Bearstone Festival (Chorwacja), Helsinki Psych Fest, Red Smoke Festival i Soulstone Gathering oraz na koncertach z King Buffalo i Karkarą.
AcidSitter:
Filip Franczak – bas (Fraktale, Tumbling Walls, Kaseciarz)
Rafał Klimczak – wokal, gitara, synth (NEAL, Neal Cassady)
Tetsuya Nara – gitara, drugi wokal (Tumbling Walls)
Tomek Głuc – perkusja, handsonic (Neal Cassady, Nucleon)
Quiz: Kultowe hity rocka z czasów PRL-u pamięta tylko prawdziwy polski meloman [Quiz]
Źródło: Antyradio/Materiały prasowe
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , Twittera, TikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!