Coma na Pol’and’Rock Festival. Premiera na CD i winylu już wkrótce

Marcin Hołowacz
AKTUALIZACJA 17.06.2025 17.06.2025 15:05
AKTUALIZACJA 17.06.2025 17.06.2025 15:05

Coma z koncertem na 30. Pol'and'Rock Festival. Wielu Polaków kocha ten zespół i trudno się temu dziwić. Ich muzyka tworzy historię, a do tego świetnie brzmi. Dowiedz się więcej o nowej premierze na CD i winylu.

Coma
Fot. Materiały prasowe

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych i bezsprzeczni ulubieńcy bywalców Pol'and'Rock Festival. Rok temu Coma wystąpiła na 30. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata i porwała za sobą prawdziwe tłumy. –

Singlem "Skaczemy" kapela wraca do momentu tego pamiętnego koncertu. Premiera wydawnictwa z pełnym zapisem występu – w formie CD i winyl – 18 czerwca.

Muzyczne legendy w akcji

Na Pol'and'Rock Festival Coma występowała pięciokrotnie, w tym 2 razy decyzją uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata, którzy przyznali kapeli nagrodę publiczności - statuetkę Złotego Bączka.

Pierwszy z koncertów Comy na wydarzeniu organizowanym przez Fundację WOŚP to 2006 rok – w momencie szczytowej popularności zespołu po debiutanckiej płycie „Pierwsze wyjście z mroku". Rok później Piotrek Rogucki z ekipą wracają na festiwal za sprawą nagrody publiczności.

Kolejny koncert Comy na Pol'and'Rock Festival przypada na 2014 rok – widowisko stworzone przez grupę zostaje docenione przez publiczność, która ponownie nagradza ją Złotym Bączkiem, wręczonym w roku 2015.

W 2023 roku zespół rzuca swoim odbiorcom propozycję polegającą na realizacji koncertów w zamian za wysoką frekwencję wyborczą, naród daje radę rzuconemu wyzwaniu i tak w 2024 roku Coma wraca do koncertowania, a pierwszym ich występem po powrocie na scenę jest właśnie 30. Pol’and’Rock Festival. Jurek Owsiak wypowiedział się o koncercie Comy podczas 30. Pol'and'Rock Festival:

Koncert Comy na 30. Pol’and’Rock Festival w 2024 roku był pierwszym, który zespół obiecał za "próg wyborczy". Mówiąc najkrócej, członkowie kapeli postawili warunek, że jeśli obywatele popędzą na wybory i na wyborach tych będzie nas więcej niż 62%, to oni w nagrodę wrócą na scenę. Obywatele próg osiągnęli, a my, nie czekając ani chwili, zaprosiliśmy Piotrka Roguckiego i jego ekipę do nas, na Najpiękniejszy Festiwal Świata. Oni zaproszenie przyjęli, obietnicę zrealizowali i pyknęli z rozmachem kilka koncertów, aby Wam najnormalniej w świecie podziękować. Nawet gdyby Coma miała grać co roku, w kółko, obiecując coś za coś, to zawsze ich koncerty będą magiczne – będzie to zabierające w podróż widowisko, z mocą dźwięków, które ogarniają całą festiwalową przestrzeń. Powrót miał być jednorazowy, ale – jak się okazało – na szczęście już nie musimy przekraczać żadnych progów, aby Coma znów ruszyła w trasę, pokazując, że jest w swojej koncertowej wyobraźni krok dalej niż inni. Wracając do naszej festiwalowej czwórki, czyli pierwszego z czterech koncertów w 2024 roku, to Coma po raz kolejny ściągnęła pod Dużą Sceną tłumy, aby dać z siebie absolutnie wszystko, czego dowodem jest to nasze potężne wydawnictwo.

Singlem promującym wydawnictwo jest "Skaczemy", już dostępne we wszystkich serwisach streamingowych.

Płyta od 16 czerwca dostępna jest w SiemaShopie (CD i winyl), a od 18 czerwca również w dobrych sklepach muzycznych i streamingu!

Quiz: Quiz z Gigantów Rocka! Tylko inteligentny meloman zgarnie 100% punktów

1/15 Który album AC/DC zawiera hit "You Shook Me All Night Long"?

Źródło: Antyradio/Materiały prasowe

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , Twittera, TikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!